*9η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Αήττητη η Κρουζ Αζούλ στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια με αντίπαλο την Τιχουάνα, έχοντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Τολούκα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 19ο λεπτό, για να δεχθεί την ανατροπή πριν το ημίχρονο (30′, 43′). Στο 81′ έφερε το ματς στα ίσα με τον Χουέσκας, όμως δέχθηκε και τρίτο τέρμα, με πέναλτι στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, για να μείνει με άδεια χέρια. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Κρουζ Αζούλ, μετά και το βαρύ 4-0 στην έδρα της Σάντος Λαγκούνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιέγκο Αγκίρε υποδέχθηκε την Τολούκα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-3. Παρότι ήταν αρκετά ανταγωνιστική και προηγήθηκε προσωρινά στο σκορ, εν τέλει δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι καλύτερο, μένοντας με άδεια χέρια εν τέλει, μετά από γκολ που δέχθηκε στο φινάλε του αγώνα. Παραμένει έτσι χαμηλά στο Απερτούρα, με οκτώ βαθμούς. Μόλις μια νίκη στα εννέα τελευταία εντός της (1-3-5). Από τις κερκίδες θα δει το αποψινό ματς ο κόουτς Αγκίρε, που αποβλήθηκε κόντρα στην Τολούκα. Κέρδισε την ένσταση για την αποβολή του πορτιέρο Χουράδο, που υπολογίζεται κανονικά απόψε.

Κρουζ Αζούλ Στατιστικά

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΙΧΟΥΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Πουέμπλα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 36′ με τον Λόπες, για να δεχθεί την ισοφάριση δυο λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο πήρε και πάλι προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Ροντρίγκες (63′) και Λόπες (72′), όμως στα τελευταία λεπτά δέχθηκε ξανά την ισοφάριση (85′, 90’+9), για το τελικό αποτέλεσμα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Τιχουάνα, μετά και την ήττα 3-1 από την Τολούκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικάρντο Βαλίνιο υποδέχθηκε την Πουέμπλα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Τα πήγε εξαιρετικά σε ότι έχει να κάνει το επιθετικό της κομμάτι, ωστόσο προβλημάτισε στο ανασταλτικό, καθώς δεν ήταν ικανή να υπερασπιστεί το υπέρ της σκορ σε καμία περίπτωση (1-0, 3-1). Υποχώρησε στην κατάταξη, όμως παραμένει εντός της ζώνης των πλέι οφ. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις εννέα πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας ακόμη δυο ισοπαλίες και έξι ήττες.