*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Τιχουάνα-Κρουζ Αζούλ 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μαζατλάν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ντελ Πρέτε στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φερνάντεζ στο 16’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σεπουλβέδα στο 45+6’.

Καλή εμφάνιση και πρώτο τρίποντο για την Κρουζ Αζούλ. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας πίσω στο σκορ, όμως λίγα λεπτά αργότερα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, ενώ στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο και εκμεταλλεύτηκε πλήρως, ολοκληρώνοντας την ανατροπή στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Να διπλασιάσει τις νίκες της είναι ο στόχος της, έχοντας για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Άφησε θετικά στοιχεία στο προηγούμενο ματς και θέλει να πραγματοποιήσει μια παρόμοια εμφάνιση, αν και το έργο της αναμένεται αρκετά πιο δύσκολο. Είναι μαχητική επιθετικά, απειλεί τις αντίπαλες εστίες και πλέον έχει επαφή με τα δίχτυα, όμως δυσκολεύεται τρομερά στα μετόπισθεν.

Κρουζ Αζούλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχάρα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκονζάλεζ στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αλβαράδο στο 66’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Μπορεί να μπήκε δυνατά στο ματς παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που απείλησαν περισσότερα, βρίσκοντας λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα το γκολ της ισοφάρισης.

Δεν έχει καταφέρει ακόμα να αποσπάσει το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα, κάτι που θέλει ιδανικά να αλλάξει σήμερα. Έχει αφήσει μερικά θετικά στοιχεία σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, όμως σκόραρε μόλις μία φορά σε αυτές τις πρώτες τρεις αγωνιστικές. Επιρρεπής αμυντικά, κράτησε μόλις μία φορά ανέπαφη την εστία της και αυτή με αρκετή δυσκολία, αφού δέχθηκε έντονη πίεση.