*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα.

*Αυτή είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΟΝΚΑΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Μπορντό, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Δεν έχει γευτεί ακόμη τη χαρά της νίκης η Κονκαρνό, μετά από δυο παιχνίδια. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Στεφάν Λε Μινιάν φιλοξενήθηκε από τη Μπορντό, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Είχε αρκετά καλή παρουσία, παρότι δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την πολύ πιο ποιοτική αντίπαλο της. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και έκλεισε καλά τους χώρους, ωστόσο έκανε πέναλτι στο φινάλε, από το οποίο προήλθε και το μοναδικό τέρμα.

Δεύτερο σερί ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει, μετά και το 0-0 με τη Μπαστιά, στην πρεμιέρα. Ψάχνει να βρει λύσεις για το επιθετικό πρόβλημα, δεν αποκλείεται να προχωρήσει μάλιστα και σε ενίσχυση τις επόμενες ημέρες. Τραυματίστηκαν και θα απουσιάσουν οι Γκιγιόν Ζανέζ και Αλέκ Ζορζέν.

Κονκαρνό Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Πο, για το πρωτάθλημα. Σκόραρε και τα δυο τέρματα στο φινάλε του ημιχρόνου με τους Ντομπέν (38′) και Μεντί (πεν. 45’+3), παίζοντας και με παίκτη περισσότερο από το 58ο λεπτό και έπειτα.

Το απόλυτο έχει η Καέν στα δυο πρώτα ματς του φετινού πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζαν-Μαρκ Φουρλάν υποδέχθηκε την Πο, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να σκοράρει δις στο φινάλε του ημιχρόνου. Κατέβασε ταχύτητα στην πορεία, κάνοντας περισσότερο διαχείριση, με το έργο της να γίνεται πιο εύκολο από τη στιγμή που απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα.

Είχε προηγηθεί το διπλό 0-2 στην έδρα της Παρί, για την πρεμιέρα. Με την ψυχολογία να είναι στα ύψη, έχει την ευκαιρία τώρα να κάνει το 3/3 κόντρα στη νεοφώτιστη Κονκαρνό.