7η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταια μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Έβερτον στα 6 τελευταία μεταξύ τους (2-4-0).

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Μαγκαγιάνες. Ο Κανάλες άνοιξε το σκορ για τη Μαγκαγιάνες στο 8ο λεπτό, ο Λεσκάνο ισοφάρισε για την Κομπρεσάλ στο 44’ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Κοντρέρας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Εξισορροπήθηκε απόλυτα το ρεκόρ της Κομπρεσάλ μετά από 6 αγωνιστικές, με την ήττα της περασμένης Κυριακής έφτασε τα τρία παιχνίδια δίχως νίκη, αλλά τους 7/8 βαθμούς της πρώιμης σεζόν τους έχει πάρει στο υψόμετρο του Ελ Σαλβαδόρ.

Δεν μπήκε καλά στο ματς με τη Μαγκαγιάνες, απειλήθηκε δις πριν ανοίξουν το σκορ οι γηπεδούχοι πριν το 10λεπτο, με τον κίπερ Ρεκένα να φέρει μεγάλη ευθύνη στο 1-0. Άργησε να βρει πατήματα στο γήπεδο η Κομπρεσάλ κα ευτύχησε να ισοφαρίσει με σέντρα-σουτ στατικής φάσης, δίχως τελική νωρίτερα στο ματς! Κομβική στην ψυχολογία του αγώνα η άμεση ανάκτηση προβαδίσματος της Μαγκαγιάνες, πριν την ανάπαυλα. Πιο ζωηρή στο δεύτερο μέρος η Κομπρεσάλ, πήρε την επιθετική πρωτοβουλία, αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα.

Την Πέμπτη υποδέχεται την Παλεστίνο για τα προκριματικά του Copa Sudamericana.

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΒΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Αουντάξ. Ο Λόπες (16’) άνοιξε το σκορ για την Έβερτον και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ριβέρος ισοφάρισε για την Αουντάξ. Ο Κουέβας (85’) ανέκτησε προβάδισμα για την Έβερτον και στο 90+7’ ο Παστράν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη πέτυχε τη Δευτέρα η Έβερτον και συνάμα παρέμεινε αήττητη σε τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι (2-2-0), ξεπερνώντας την άσχημη εκκίνηση στην σεζόν.

Πιο ζωηρή από νωρίς η Έβερτον στο “Σαουσαλίτο”, είχε τις προϋποθέσεις να “αγκαλιάσει” τη νίκη μετά το γρήγορο προβάδισμά της. Αντέδρασε με την πάροδο των λεπτών η Άουνταξ, ισοφάρισε με κάθετο ποδόσφαιρο και στο ξεκίνημα της επανάληψης είχε δοκάρι σε στατική φάση. Ανοιχτό το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος, η Έβερτον ήταν πιο επικίνδυνη, έχασε δύο καλές ευκαιρίες πριν ανακτήσει το προβάδισμα και μετά από νέα φάση της Άουνταξ σε κόρνερ βρήκε και τρίτο γκολ από τραγικό λάθος του κίπερ των φιλοξενούμενων.