*2-3 γκολ στα οχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Κιέβο – Κοζέντσα στην Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΙΕΒΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το 3Χ3 πραγματοποίησε στο πρωτάθλημα την προηγούμενη βδομάδα η Κιέβο, επικρατώντας (με ανατροπή) της Μόντσα (2-1 εκτός). Ο Μπόατενγκ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους από την άσπρη βούλα του πέναλτι, ωστόσο δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Μπαριλά αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.

Το γεγονός αυτό έδωσε ώθηση στην Κιέβο που ισοφάρισε αρχικά στο 49′ με τον Τζόρτζεβιτς και ανέτρεψε τα δεδομένα με τον ίδιο παίκτη στο 64′. “Ήταν μία πολύ καλή εβδομάδα για εμάς, δουλέψαμε σκληρά και με ενθουσιασμό. Πρέπει να συνεχίσουμε πιο δυνατά”, υπογράμμισε ο προπονητής Αλιέτι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Μόντσα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπόατενγκ στο 29′, προτού μείνουν με δέκα παίκτες στο 43′. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Τζόρτζεβιτς ισοφάρισε και στη συνέχεια ανέτρεψε τα δεδομένα για την Κιέβο (49′, 64′). Με παίκτη λιγότερο ολοκλήρωσαν και οι φιλοξενούμενοι (83′).

ΚΙΕΒΟ Στατιστικά

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*GG στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το εισιτήριο για τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας εξασφάλισε η Κοζέντσα, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Μονόπολι μεσοβδόμαδα. Μετά από πέντε αναμετρήσεις στη Serie B μετράει ισάριθμες ισοπαλίες, σε όλες σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ (GG στις τρεις). Την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Λέτσε (1-1 εντός).

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με το καλημέρα και είχαν την ευκαιρία να κάνουν το 2-0 όταν ο Κόντα αστόχησε σε πέναλτι, προτού μείνουν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 41′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκλιότσι (56′). “Όλες οι αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα είναι δύσκολες”, ανέφερε ο προπονητής Οκιούτσι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Μονόπολι. Ο Πετρούτσι έκανε το 1-0 στο 15′, προτού ο Ίντα με αυτογκόλ ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους. Στο 84′ ο Κονέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.