*Στον πρώτο γύρο: Πάντερμπορν – Καϊζερσλάουτερν 1-2

*NG στα 13/15 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Έλβερσμπεργκ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Βάνερ (19′) και Γιάκομπσεν (56′ πεν.). Ισοφάρισε προσωρινά ο Ατσέ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Λίγες μέρες κράτησαν τα πανηγύρια για την σπουδαία πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου στο στρατόπεδο της Καϊζερσλάουτερν. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας την ήττα στην έδρα της Έλβερσμπεργκ. Ήταν η όγδοη στις εννέα τελευταίες αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο επικράτησε της Σάλκε (4-1 εντός) στις 26 Ιανουαρίου.

Παραμένοντας στους 21 βαθμούς οι “κόκκινοι διάβολοι” βρίσκονται στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη και τις Χάνσα Ρόστοκ και Μπράουνσβαϊγκ. Στις 15 αναμετρήσεις κόντρα στην Πάντερμπορν δέχτηκαν μόλις πέντε γκολ, ποτέ περισσότερα από ένα ανά παιχνίδι. Παράλληλα κράτησαν το μηδέν στις δέκα. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Νίεχουες.

ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-3) της Φορτούνα Ντίσελντορφ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Κινσόμπι (19′), Χάνσεν (34′) και Μπιλμπίγια (37′), μείωσαν οι Ένγκελχαρντ (49′) και Μουσταφά (55′). Το 4-1 έκανε ο Κόστονς στο 82′, προτού ο Γιαστρζέμπσκι διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα (90′).

Έσπασε το ρόδι στο 2024 η Πάντερμπορν πετώντας νοκ άουτ την Φορτούνα Ντίσελντορφ, σε μία αναμέτρηση πλούσια σε θέαμα. Εκμεταλλεύτηκε σε απόλυτο βαθμό την ευστοχία της, σκοράροντας τέσσερις φορές σε ισάριθμες ευκαιρίες που δημιούργησε on target. Στις έξι τελευταίες αγωνιστικές το συγκρότημα του Κβάσνιοκ ηττήθηκε μόνο από την Γκρόιτερ Φιρτ (1-0 εντός) στις 21 Ιανουαρίου (τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία).

Μακριά από το σπίτι του έχει απολογισμό 4-2-4 με διαφορά γκολ 14-18 στο πρωτάθλημα. Η Πάντερμπορν πανηγύρισε μόλις τρεις νίκες στις 15 αναμετρήσεις που έδωσε με την Καϊζερσλάουτερν: Οι δύο από αυτές ήρθαν την προηγούμενη σεζόν με το ίδιο σκορ (1-0). Εξέτισε κι επιστρέφει ο Κλέφις.