Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΙΣΤΡΑ 1961

Aγνοεί τη νίκη στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα η Ίστρα, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκόραν Τόμιτς φιλοξενήθηκε από την Τσιμπάλια, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, με το τέρμα που σημείωσε στο 56′ ο Σόλομον. Με αυτή την ισοπαλία της, έφτασε τους τρεις βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα. Δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας βρει δίχτυα μόλις μια φορά. Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, μαζί με την Ίντερ Ζάπρεσιτς, έχοντας δεχθεί έντεκα τέρματα. Εξαιρετικά δύσκολο το έργο της κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τσιμπάλια για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ

Αήττητη παραμένει μετά από έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Κροατίας, η πρωταθλήτρια Ντιναμό Ζάγκρεμπ, η οποία έχει απολογισμό πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζλάτκο Κράνιτσαρ φιλοξένησε την ΝΚ Σπλιτ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 62ο λεπτό ο Άντολιτς, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Εξαιρετική μέχρι τώρα η Ντιναμό, η οποία βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με την Ριέκα, έχοντας αμφότερες από 16 βαθμούς (δεν συμπεριλαμβάνεται η χθεσική αναμέτρηση της Ριέκα με την Σλάβεν Μπελούπο). Διαθετεί την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, όπου και μετράει μόλις τρία τέρματα στο παθητικό της.

Μεσοβδόμαδα, φιλοξενήθηκε από την Σάλτσμπουργκ, για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1 στο πρώτο παιχνίδι. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι Κροάτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 87ο λεπτό με τον Φερνάντες και να πάρουν εν τέλει την πρόκριση μέσω της παράτασης, χάρη στο τέρμα του Σουντανί στο 95′. Στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τις Γιουβέντους, Λυών και Σεβίλλη.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σάλτσμπουργκ για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.