* Η Ίπσουϊτς πανηγύρισε τη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 3,5 στα δύο από τα τρία τελευταία παιχνίδια της Μπρέντφορντ για το πρωτάθλημα.

ΙΠΣΟΥΪΤΣ

Εκπληκτικό είναι το ξεκίνημα της Ίπσουϊτς στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς μετά το πέρας τριών αγωνιστικών πανηγύρισε ισάριθμες νίκες. Μεσοβδόμαδα το συγκρότημα του ΜακΚάρθι επικράτησε εκτός έδρας με 4-3 της Μίλγουολ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα πρώτα δευτερόλεπτα με τον Γουάλας, προτού οι φιλοξενούμενοι ανατρέψουν τα δεδομένα με τα γκολ των Γκάρνερ (4’) και Γουάγκχορν (34’). Δύο λεπτά αργότερα ο Ο’ Μπρίεν ισοφάρισε σε 2-2 για τη Μίλγουολ, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Γουάγκχορν έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού την Ίπσουϊτς.

Στο 80’ ο Έλιοτ έκανε το 3-3 για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 88’ ο Σπένσι. «Μπορούμε να πούμε πως ήταν ένας τέλειος αγώνας, καθώς πήραμε τη νίκη. Σίγουρα το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι διαφορετικό, ήταν ένα πολύ καλό τεστ για εμάς», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής των «μπλε». Η τελευταία εντός έδρας νίκη τους επί της Μπρέντφορντ χρονολογείται στις 24 Αυγούστου του 2004 (2-0).

Προηγούμενο ματς: Η Ίπσουϊτς επικράτησε εκτός έδρας με 4-3 της Μίλγουολ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Ίπσουϊτς με αντίπαλο την Μπρέντφορντ σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Novibet)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ

Η Μπρέντφορντ αγνοεί τη νίκη στις τρεις αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες. Μεσοβδόμαδα το συγκρότημα του Σμιθ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπρίστολ Σίτι (2-2 εντός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 5’ με τον Μπράουνχιλ. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 56’ με το γκολ του Γουάτκινς, ενώ στο 77’ ο Μάουπαϊ ανέτρεψε τα δεδομένα κάνοντας το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρέιντ.

Απογοητευμένος από το τελικό αποτέλεσμα εμφανίστηκε ο προπονητής των «μελισσών», ο οποίος ανυπομονεί για τη σημερινή αναμέτρηση κόντρα στην Ίπσουϊτς. «Θα μπορούσαμε κάλλιστα να έχουμε εννέα βαθμούς μέχρι στιγμής. Πάντα οι αγώνες κόντρα στις ομάδες του Μικ ΜακΚάρθι είναι δύσκολες. Τη σεβόμαστε απόλυτα, το σημαντικό είναι πως θα την προσεγγίσουμε», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο Ντιν Σμιθ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπρέντφορντ και Μπρίστολ Σίτι στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μπρέντφορντ παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Ίπσουϊτς σε όλες τις διοργανώσεις.