*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κιλμάρνοκ-Ρέιντζερς 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μ τον Μπερνάρντο στο 25’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Φουρουχάσι στο 47’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ταβερνιέρ στο 88’.

Πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της μισητής αντιπάλου της. Κακό πρώτο ημίχρονο, υπέκυψε στην έντονη πίεση των γηπεδούχων, μένοντας πίσω στο σκορ, ενώ μπήκε νωθρά στην επανάληψη, δεχόμενη ακόμη ένα τέρμα. Στα τελευταία λεπτά μείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, χωρίς όμως να μπορέσει στη συνέχεια να πάρει κάτι παραπάνω από το ματς.

Αντίδραση και άμεση επιστροφή στις νίκες θέλει να πετύχει ύστερα από την ήττα στο ντέρμπι. Σταθερή στο σκοράρισμα, αναμένεται να κυριαρχήσει από την αρχή του αγώνα, επιβάλλοντας το ρυθμό της και ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα τη φέρει ένα βήμα πιο κοντά στο τρίποντο. Βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά δεν είναι άτρωτη στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νταντί με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον ΜακΚόουαν στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράιτ στο 85’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΚένζι στο 90+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σογκνέσι στο 90+5’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Κιλμάρνοκ. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη πίεσε έντονα και κατάφερε στα τελευταία λεπτά να το ανατρέψει. Παρ’ όλα αυτά στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, αν και το έργο της αναμένεται δύσκολο. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει σταθερότητα τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά, σκοράροντας σχεδόν μόνιμα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, παρ’ όλα αυτά δεν δείχνει να πτοείται από το γεγονός ότι δέχεται συχνά γκολ.