*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Μάδεργουελ 1-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Μάδεργουελ-Νταντί 3-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σεντ Τζόνστον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με το Κάμερον στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σιντιμπέχ στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπακαγιόκο στο 80’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντική νίκη για τη Νταντί. Μπήκε δυνατά και πήρε προβάδισμα στο σκορ από νωρίς, όμως στην επανάληψη υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ισοφάριση με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ.

Με το ένα πόδι στα πλέι-οφ μπορεί να βρεθεί σήμερα, αρκεί να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μάδεργουελ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, είναι ανεβασμένη, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αστάθειες που βγάζουν οι φιλοξενούμενοι, ώστε να τα καταφέρει και σήμερα. Από την άλλη δεν είναι σταθερή στα μετόπισθεν και αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να προσέξει, ώστε να μην κινδυνεύσει σημαντικά η εστία της.

Νταντί Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σεντ Μίρεν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Φρέισερ στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπάιρ στο 74’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει με μια πειστική εμφάνιση. Μέτριο πρώτο μέρος, έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και απείλησε περισσότερο την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας εν τέλη το γκολ της ισοφάρισης.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, ώστε να περάσει από την έδρα της Νταντί. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της τελευταία, βρίσκει μεν δίχτυα με συνέπεια, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Γνωρίζει πως θα δεχθεί πίεση από τους γηπεδούχους, καθώς βρίσκονται ένα βήμα πριν τα πλέι-οφ, όμως μπορεί να εκμεταλλευτεί τα κενά που αφήνουν στα μετόπισθεν, ώστε να απειλήσει την εστία τους πιο εύκολα.