*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κιντερμίνστερ – Μπαρνέτ 1-2
*Η Μπαρνέτ έχει περάσει απευθείας στον μονό νοκ άουτ ημιτελικό των play off που θα τον παίξει στην έδρα της. Είναι αδιάφορη βαθμολογικά.

*Η Κιντερμίνστερ είναι υποβιβασμένη και αδιάφορη βαθμολογικά.

*Τρία σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια. Αήττητη εντός η Μπαρνέτ, αλλά με δύο ισοπαλίες σε τρεις αγώνες.

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: H Μπαρνέτ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Χάλιφαξ, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, από τους Κόλιντζ (10’), Στεντ (13’).

Η Μπαρνέτ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Χάλιφαξ και εξασφάλισε την παρουσία της απευθείας στα ημιτελικά των play off, παίζοντας και τον αγώνα στο γήπεδό της. Εκεί που λογικά θα έχει τον πρώτο λόγο, ειδικά από τη στιγμή που στα 11 τελευταία εντός κέρδισε τα οκτώ, χάνοντας μόνο από την πρωταθλήτρια Τσέστερφιλντ.

Μένει πλέον να μάθει τον αντίπαλο της, ενώ έχει τέσσερις νίκες στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Και για τυπικούς λόγους μένει να φανεί αν τερματίσει στην δεύτερη ή τρίτη θέση.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κιντερμίνστερ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Ίστλεϊ, με τέρμα του ΜακΚάλουμ στο 32ο λεπτό.

Η Κιντερμίνστερ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Ίστλεϊ, δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, και παρόλο που είναι μόλις η τέταρτη της στους εννιά τελευταίους αγώνες, το γεγονός πώς πήρε και μόνο μία νίκη, την οδήγησαν και στο μαθηματικό της υποβιβασμό!

Μακριά από την έδρα της κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, και μάλιστα στο γήπεδο της πρωταθλήτριας Τσέστερφιλντ!

Υποβιβάζεται ως η χειρότερη επίθεση της κατηγορίας μία χρονιά μετά την επιστροφή της σε αυτήν.