Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΓΚΑΪΣΛΙ

Σε πολύ κακή θέση και αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Γκάισλι, η οποία έχει ηττηθεί και στα πέντε πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα να παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η Γκάισλι φιλοξενήθηκε από την Σόλιχουλ Μορς, από την οποία και ηττήθηκε με 3-2, χάνοντας το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, η Γκάισλι κατάφερε να μειώσει αρχικά με το τέρμα του Χάτφιλντ στο 41′, με τον Μπόις να κάνει την ανατροπή στο 77ο λεπτό και να δίνει το προβάδισμα 1-2 στην ομάδα. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει εν τέλει τη νίκη, γνωρίζοντας ακόμη μια ήττα, δεχόμενη δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Το παιχνίδι αυτό ήταν και το τελευταίο του Μαρκ Μπάουερ στον πάγκο της ομάδας, με τον Άνταμ Λόκγουντ να αναλαμβάνει χρέη υπηρεσιακού προπονητή. Άπαντες θέλουν πάση θυσία ένα θετικό αποτέλεσμα, με τον Λόκγουντ να έχει στη διάθεση του όλους τους παίκτες του για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Σόλιχουλ Μορς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πετύχει την προηγούμενη αγωνιστική η Μπρέιντρι Τάουν, η οποία μετρούσε δυο ισοπαλίες και δυο ήττες μέχρι τότε. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Τζέιμι Ντέι φιλοξένησε την Όλντερσοτ, της οποίας και επιβλήθηκε με 2-0. Μετά από οκτώ λεπτά αγώνα, ο Γκούντμαν άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Ακινόλα να “διπλασιάζει” τα τέρματα στο 76ο λεπτό και να “κλειδώνει” τη νίκη της ομάδας του. Μια νίκη που ανεβάζει το ηθικό των παικτών της Μπρέιντρι, οι οποίοι θέλουν να δώσουν συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και να πανηγυρίσουν ακόμη μια νίκη στο σημερινό παιχνίδι. Μια ισοπαλία και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Τζον Άστον, που εξέτισσε τη μια αγωνιστική της τιμωρίας του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Γκέιτσχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.