*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπόλτον-Γουίγκαν 0-4.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσέλτεναμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέιλορ στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Μποντς στο 52’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Γουίγκαν. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να ξεπεράσει το δύσκολο εμπόδιο της ανώτερης Μπόλτον. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνηθίζει να βρίσκει με ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα, παρ’ όλα αυτά σπάνια κρατάει τη δική της ανέπαφη. Εντός έδρας είναι αρκετά πιο μαχητική, όμως δεν κατάφερε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα τελευταία τρία παιχνίδια της.

Γουίγκαν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τόμασον στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπίσλεϊ στο 16’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Εκπιτέτα στο 27’. Το 3-1 πέτυχε ο Μπίσλεϊ με πέναλτι στο 68’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάμπριελ στο 84’.

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Μπόλτον. Μπήκε μεν δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, όμως στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα, δεχόμενη την ανατροπή πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ακολούθησε παρόμοιο σκηνικό, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν ακόμα δύο φορές.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, βγάζοντας αντίδραση και επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Δεν θα έχει εύκολο έργο, παρ’ όλο που η Γουίγκαν βρίσκεται αρκετά πιο χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, καθώς μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες που μονίμως βγάζει στην άμυνά της.