*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι-Γκρίμσμπι 3-2

*3/4 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έχασε με το “βαρύ” 1-6 εντός έδρας από την Γουόλσολ, σε παιχνίδι που προηγήθηκε με τον Ρόουζ στο 29ο λεπτό. Αλλά δέχθηκε δύο γκολ πριν λήξει το ημίχρονο, από τους Τζέιμς – Τέιλορ (38’), Χάτσινσον (43’) με άλλα τέσσερα να ακολουθούν στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τους Ίαρινγκ (50’), Χάτσινσον (55’ πεν.), Φακούχαρσον (66’) και Τζόνσον (90’).

Τελικά η νίκη στο γήπεδο της Σάλφορντ αποδείχθηκε ευχάριστη παρένθεση για την Γκρίμσμπι, αφού είναι η μοναδική στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, με τρεις ήττες στο ίδιο διάστημα. Πιο πρόσφατη η “βαριά” και ντροπιαστική με 1-6 εντός έδρας από την Γουόλσολ!

Αλλά ήταν και η δεύτερη σερί που γνωρίζει στην έδρα της, η οποία δεν είναι κανένα φόβητρο, καθώς έχει έξι ήττες σε 16 αγώνες εντός.

Βαθμολογικά είναι πολύ χαμηλά, στην 20η θέση, αλλά διατηρεί σημαντική απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία είναι στο +9!

Πήρε τρεις παίκτες στις μεταγραφές ως τώρα, έναν σε κάθε γραμμή, τον αμυντικό Τάρμε, τον μέσο Γουντ και τον επιθετικό Ομπίκοου.

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*10/16 over 2,5 εντός έδρας

*12/16 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Τρανμίρ, αν και προσωρινά προηγήθηκε με 1-2, χάρη στα γκολ των Νεμάνε (24’), Λάνγκσταφ (29’), έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Μόρις στο πέμπτο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον Τζένινγκς στο 44’, πριν δεχθεί δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Σόντερς (56’), Τζένινγκς (90’ πεν.).

Έπειτα από δύο νίκες που πέτυχε στο γήπεδό της χωρίς να δεχθεί καν γκολ, η Νοτς Κάουντι έχασε με το “βαρύ” 4-2 εκτός έδρας από την Τρανμίρ.

Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη της ήττα μακριά από το γήπεδό της, όγδοη στους 14 αγώνες που έχει παίξει φέτος εκτός.

Γενικώς δεν τα πηγαίνει και τόσο καλά τώρα τελευταία, αφού στους 14 πιο πρόσφατους αγώνες της έχει εννιά ήττες και μόλις πέντε νίκες, χωρίς καμία ισοπαλία.

Υποχώρησε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, που οδηγεί στα play off για την άνοδο, αλλά πλέον είναι στο +3 από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση που δεν θα συμμετάσχει σε αυτά, ενώ αντιθέτως είναι στο -7 από την τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο!