*Δεν σημειώθηκε Άσσος σε κάποιο από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Λαβάλ, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Γκιγιόν στο 50ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (62′, 89′).

Την ήττα υπέστη και πάλι η Γκινγκάμπ, μετά και τη νίκη με 3-0 επί της Αζαξιό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ντουμόντ φιλοξενήθηκε από τη Λαβάλ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1.

Μετά από ένα κακό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, η ίδια κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Δεν κράτησε για πολύ όμως αυτό, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση μετά από μια ασυνεννοησία των Μπασίλιο και Γκιγιόμ. Προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς αποτέλεσμα όμως και στο φινάλε είδε την εστία της να παραβιάζεται και πάλι, για την ολική ανατροπή.

Τρίτη ήττες για φέτος μετά τις επτά πρώτες στροφές, μετά από εκείνες που υπέστη κόντρα σε Ντανκέρκ (0-1 εντός) και Αμιάν (4-1 εκτός), ούσα παράλληλα στους δέκα βαθμούς μέχρι τώρα.

Γκινγκάμπ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΟΡΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Βαλενσιέν, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 37′ με τον Ελίς και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 63′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στο 88ο λεπτό με τον Πιτού.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπορντό, μετά και την ήττα με 2-4 από την Οσέρ. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, πριν από περίπου δέκα ημέρες, η ομάδα του Νταβίντ Γκιγιόν φιλοξενήθηκε από τη Βαλενσιέν, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 1-2.

Κατάφερε να προηγηθεί σε ένα κακό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο και από τις δυο πλευρές, εκμεταλλευόμενη την κακή αμυντική λειτουργία της αντιπάλου. Ισορροπία στο δεύτερο ημίχρονο και έστω και προσωρινά δέχθηκε την ισοφάριση, ωστόσο ήταν αρκετά τυχερή ώστε να βρει και πάλι δίχτυα προς το φινάλε, μετά από κόντρα σε σουτ που έγινε.

Κάπως έτσι, έφτασε τους εννέα βαθμούς στις επτά πρώτες στροφές, πραγματοποιώντας ένα σχετικά αρνητικό ξεκίνημα στη σεζόν. Δεν αγωνίστηκε το περασμένο Σάββατο, με το εντός έδρας ματς της έβδομης αγωνιστικής με την Καέν, να είναι προγραμματισμένο για τις 3 του Οκτώβρη.