*4η  αγωνιστική

ΓΙΟΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σόλιχαλ Μουρς, παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο ακυρώθηκε γκολ της αντιπάλου της, ενώ γλίτωσε και από το δοκάρι της, όμως τελικά βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ριντ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει σχετικά σύντομα, με τον Τζον – Λιούις στο 65’.

Η Γιορκ έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σόλιχαλ Μουρς, έχοντας και λίγο τύχη με το μέρος της, αλλά πάντα κάτι τέτοιο είναι απαραίτητο για να πάρει μία ομάδα αποτέλεσμα σε δύσκολη έδρα, πόσο μάλλον όταν είναι θεωρητικά υποδεέστερη αγωνιστικά.

Και επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που θεωρείται πιο δυνατή απ’ ότι μακριά από αυτό, κάτι που έχει φανεί και φέτος, έχοντας κερδίσει το μοναδικό παιχνίδι της σε αυτό.

Παραμένουν εκτός οι μέσοι Μαφούτα, ΜακΛάφλιν, αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Ντάκγουορθ και του εξτρέμ Τζέιμς που χτύπησαν στο πρώτο παιχνίδι της ομάδας τους, ενώ χτύπησε πιο πρόσφατα και ο αμυντικός Κρουκς.

Γιορκ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G, 2/3 στο πρωτάθλημα

*Εχει 2/3 under 2,5 στο πρωτάθλημα

*Εχει 3/3 αγώνες με 2-3 γκολ στο πρωτάθλημα

ΙΣΤΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ντάγκεναμ, με μεγάλη δόση τύχης, ισοφαρίζοντας με τον Κάρτερ στις καθυστερήσεις, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του ΜακΚάλουμ στο 63ο λεπτό, γλιτώνοντας από το να δεχθεί και ένα δεύτερο τέρμα σε μία – δύο περιπτώσεις.

Η Ιστλεϊ κατάφερε να αποφύγει την ήττα με ένα γκολ στα τελειώματα του αγώνα, ισοφαρίζοντας 1-1 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, αφού είχε γλιτώσει αρκετές φορές νωρίτερα από το να δεχθεί ένα δεύτερο τέρμα.

Είναι και αυτή μία από τις πολλές ομάδες που έπειτα από τρεις αγωνιστικές έχουν φέρει όλα τα πιθανά αποτελέσματα, αν και μακριά από το γήπεδο της έχει γνωρίσει τη μοναδική της ήττα μέχρι στιγμής στη σεζόν.