Στον πρώτο γύρο: Μιραντές – Ταραγόνα 0-1

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΤΑΡΑΓΟΝΑ

Η παραμονή της Ταραγόνα εντός της ζώνης των πλέι οφ… περνάει από τη νίκη στο σημερινό ματς. Η “Νάστικ” καλείται να βάλει τέλος σε μία περίοδο ντεφορμαρίσματος, καθώς μετρά τρεις ισοπαλίες και μία ήττα στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές. Αήττητη η ομάδα στα επτά τελευταία εντός έδρας ματς πρωταθλήματος (3-4-0), όμως τα 4/5 τελευταία εντός ήταν “χινάρια”.

Ξεπέρασαν τις ενοχλήσεις τους και είναι κανονικά διαθέσιμοι για το σημερινό ματς ο μέσος Αμπουρτζάνια και ο επιθετικός Εμανά. Διάταξη 4-4-2 σκέφτεται να υιοθετήσει ο κόουτς Μορένο, με τον Βαλεντίν να επιστρέφει στο δεξί άκρο της άμυνας.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το ισόπαλο 1-1 από την έδρα της Γιαγκοστέρα. Προηγήθηκε με τον Ναράνχο στο 51ο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 63′.

Στατιστικό: Αήττητη στα επτά τελευταία εντός (3-4-0), ισόπαλα τα 4/5 τελευταία εντός.

Στοιχημάτισε τώρα στο Ταραγόνα – Μιραντές
Κλικ εδώ

ΜΙΡΑΝΤΕΣ

Από πολλά σκαμπανεβάσματα χαρακτηρίζεται η πορεία της Μιραντές και σήμερα παίζει ένα από τα τελευταία της “χαρτιά” για τη συμμετοχή στα πλέι οφ. Την κράτησε πίσω η εντός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τη Νουμάνθια, με τους 48 βαθμούς να τη φέρνουν αυτή τη στιγμή στο -5 από την πρώτη εξάδα. Μόλις μία νίκη μετρούν οι φιλοξενούμενοι στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (1-1-2), αγνοείται η νίκη στις πέντε τελευταίες εξόδους τους (0-3-2). Το θετικό για τον κόουτς Τεράθας είναι ότι έχει ένα “λευκό” απουσιολόγιο, καθώς ο τραυματίας κίπερ Ιμανόλ δεν έχει συμπληρώσει καν συμμετοχή στη φετινή λίγκα.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εντός έδρας ήττα από τη Νουμάνθια με 0-2. Δέχθηκε τα δύο γκολ στο 20′ και στο 32′, χωρίς να καταφέρει να εκμεταλλευθεί την αποβολή των φιλοξενούμενων στο 49′.

Στατιστικό: Under 2,5 τα πέντε τελευταία εκτός.