*Στον πρώτο γύρο: Ουντινέζε – Φροζινόνε 0-0

*Και οι δύο ομάδες θα εξασφαλίσουν την παραμονή τους, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, σε περίπτωση γκέλας της Έμπολι με τη Ρόμα στο “Carlo Castellani”. Σε περίπτωση ισοβαθμίας τόσο η Φροζινόνε, όσο η Ουντινέζε έχουν το πάνω χέρι επί των “ατζούρι”.

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Ουντινέζε παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (2-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Μόντσα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Σεντίρα μόλις στο 9′.

Το καθήκον της έκανε η Φροζινόνε στην έδρα της βαθμολογικά αδιάφορης Μόντσα, πανηγυρίζοντας μία πέρα για πέρα σημαντική νίκη που της επιτρέπει να παίξει για δύο αποτελέσματα κόντρα στην Ουντινέζε. Το συγκρότημα του Ντι Φραντσέσκο γνώρισε μόλις μία ήττα σε οχτώ αγωνιστικές από την πρωταθλήτρια Ίντερ (5-0 εντός) στις 10 του μηνός. Στις υπόλοιπες σημείωσε δύο νίκες και πέντε ισοπαλίες, στις πέντε από τις οποίες κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν.

Στις έντεκα τελευταίες αγωνιστικές στο “Benito Stirpe” τα “καναρίνια” επικράτησαν μόνο των Κάλιαρι (3-1) και Σαλερνιτάνα (3-0), συγκεντρώνοντας άλλους τρεις βαθμούς στις υπόλοιπες. Επικράτησαν στο εν λόγω γήπεδο της Ουντινέζε στις 6 Μαρτίου 2016 (2-0). Οι Ματζιτέλι και Μπονιφάτσι αναμένεται να σφίξουν τα δόντια τους, ξεκινώντας από τον πάγκο της Φροζινόνε.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Έμπολι. Ο Νιάνγκ με πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 90′, απάντησε με τον ίδιο τρόπο ο Σάμαρτζιτς στο 14ο λεπτό των καθυστερήσεων! Λίγο αργότερα έμεινε με δέκα η Έμπολι (Γκράσι).

Φάτσα με μία οδυνηρή ήττα στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού βρέθηκε η Ουντινέζε την προηγούμενη βδομάδα. Μετά από μία αναμέτρηση που στερήθηκε ποιότητας, η Έμπολι άνοιξε το σκορ με τη συμπλήρωση των 90′ από την άσπρη βούλα παγώνοντας το “Bluenergy Stadium”. Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπιγιόλ ανατράπηκε εντός περιοχής των φιλοξενούμενων, ο διαιτητής πήγε στο VAR και υπέδειξε, σωστά, την εσχάτη των ποινών που μετέτρεψε σε γκολ με ολύμπια ψυχραιμία ο Σάμαρτζιτς.

Αήττητοι οι “τζεμπρέτε” σε τέσσερις αγωνιστικές (1-3-0), συγκέντρωσαν οχτώ βαθμούς στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας και βρίσκονται στην ευχάριστη θέση να ελέγχουν την τύχη τους. Προφανώς και στον πάγκο όλοι θα ενημερώνονται τι γίνεται στην αναμέτρηση Έμπολι – Ρόμα, καθώς οι “ατζούρι” βρίσκονται έναν βαθμό πίσω τους. Την τελευταία φορά που η Ουντινέζε επισκέφτηκε την έδρα της Φροζινόνε επικράτησε με 3-1 (12/5/19). Τραυματίας ο Σακσές, διαθέσιμος και πάλι ο Τοβέν.