*10η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΡΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Ακουρέιρι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Τιάγκο Φερνάντες (25′) και Φρεντ Σαραίβα (35′), απάντησαν οι Στέινγκριμσον (81′ πεν.) και Χαφστέινσον (87′).

Παρά το γεγονός πως προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Φραμ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει το “τρίποντο” στην έδρα της Ακουρέιρι πριν από τέσσερις μέρες (2-2). Έριξε κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, δέχτηκε συνολικά έντεκα ευκαιρίες (έξι στον στόχο) προτού ανατραπούν (εν μέρει) τα δεδομένα τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Συγκέντρωσε επτά βαθμούς σε τέσσερις αγωνιστικές, απολογισμός που την διατηρεί στην 8η θέση και το +6 από την ουραγό Βεστμανάεγιαρ. Αγνοεί τη νίκη εντός έδρας κόντρα σε αυτή στις έξι τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις (τέσσερις ισοπαλίες, δύο ήττες).

ΦΡΑΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα 12 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΒΕΣΤΜΑΝΑΕΓΙΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-0) από τη Βίκινγκουρ. Ο Εκρόθ άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′, προτού ο Άγκναρσον διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων (29′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σιγκούρπαλσον στο 76′.

Χωρίς νίκη παραμένει μετά από εννέα αγωνιστικές η Βεστμανάεγιαρ (τρεις ισοπαλίες, έξι ήττες) διαθέτοντας τη χειρότερη επίθεση (έξι γκολ) παρέα με τη Λέικνιρ. Δεν κατάφερε να σκοράρει στις τέσσερις τελευταίες, πριν από πέντε μέρες υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της Βίκινγκουρ (3-0 εντός).

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πήρε τα ηνία της αναμέτρησης στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Η Βεστμανάεγιαρ δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ στις 3/4 εκτός έδρας αγωνιστικές (0-1-3), σκοράροντας συνολικά τέσσερα γκολ. Γνώρισε μόλις μία ήττα στις δέκα τελευταίες αναμετρήσεις με την Φραμ (πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.