*2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων.

*H Φιορεντίνα έχει μόλις μία νίκη σε 90λεπτό στα επτά τελευταία παιχνίδια της στο Κόνφερενς Λιγκ (1-2-4).

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 απέναντι στην Κάλιαρι. Προηγήθηκε με τον Γκονζάλες στο 3’, το 2-0 έγινε στο 21’ με αυτογκόλ, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ενζολά στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Την πρώτη της νίκη στη φάση των ομίλων του Κόνφερενς Λιγκ θα ψάξει σήμερα η Φιορεντίνα. Ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της με το 2-2 στο Βέλγιο με αντίπαλο την Γκενκ, σε μία αναμέτρηση στην οποία προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ.

Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, επικράτησε με 3-0 εντός έδρας της Κάλιαρι, αποτέλεσμα με το οποίο διατηρήθηκε αήττητη για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις, με τον απολογισμό της να αποτελείται από τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες. Σε δύο επίσημα παιχνίδια φέτος σε Ιταλία και Ευρώπη έχει υποστεί δύο ήττες, αμφότερες μακριά από τη Φλωρεντία.

Φιορεντίνα Στατιστικά

*2-3 γκολ τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 6-1 απέναντι στην ΜΤΚ για το πρωτάθλημα της Ουγγαρίας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12’, ισοφάρισε στο 22’ και προηγήθηκε στο 41’ με 1-2, σημειώνοντας τέσσερα ακόμη τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Φερεντσβάρος ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στον όμιλο επικρατώντας με 3-1 εντός έδρας της Τσουκαρίτσκι, και μάλιστα με ανατροπή, και ταξιδεύει στη Φλωρεντία με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα που θα της δώσει προβάδισμα για την πρόκριση.

Βρίσκεται, σε γενικές γραμμές, σε εξαιρετική κατάσταση και τρέχει σερί δέκα νικών σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ έχει κερδίσει στα 14/15 τελευταία παιχνίδια της σε Ουγγαρία και Ευρώπη. Το… κακό για αυτή έγινε νωρίς στη σεζόν, όταν την απέκλεισε η Κλάκσβικ στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Έκτοτε, όμως αναδιοργανωθηκε και βαδίζει από επιτυχία σε επιτυχία.

Φερεντσβάρος Στατιστικά

*Over 2.5 τα 13/17 επίσημα παιχνίδια της φέτος.

*Σκόραρε δύο τουλάχιστον τέρματα στα 3/3 εκτός έδρας ματς της στα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ.