10η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΕΒΕΡΤΟΝ ΝΤΕ ΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιόν Λα Καλέρα με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κοντρέρας στο 71’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Έβερτον Ντε Βίνα. Παρά την έντονη πίεση που της ασκήθηκε, παρέμεινε σταθερή αμυντικά και κατάφερε να κρατήσει την εστία της ανέπαφη. Μεσοεπιθετικά είχε ευκαιρίες και εκμεταλλεύτηκε μία από αυτές στο δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ.

Να διπλασιάσει τις νίκες της είναι ο στόχος της, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Φαίνεται να υπάρχει βελτίωση στα τελευταία παιχνίδια της, βρίσκει με μεγαλύτερη συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ κράτησε παράλληλα το μηδέν παθητικό στις δύο από τις τρεις πρόσφατες. Θέλει και πρέπει να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι είναι πιο ξεκούραστη από την αντίπαλό της, καθώς εκείνη έδωσε αγώνα μεσοβδόμαδα.

Έβερτον Ντε Βίνα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΚΙΜΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ρασίνγκ Κλουμπ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της φάσης των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σολάρι στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άριας με αυτογκόλ στο 43’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαρτίνεζ με πέναλτι στο 45+5’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Κοκίμπο. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ παρ’ όλο που έφερε το παιχνίδι στα ίσα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι ευστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι, παίρνοντας και πάλι το προβάδισμα, το οποίο και διατήρησαν ως το τελευταίο σφύριγμα.

Σαφώς απογοητευμένη από την ήττα της στο Κόπα Σουνταμερικάνα, θέλει να βγάλει αντίδραση όμως, δίνοντας συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα του πρωταθλήματος. Είναι σε καλή κατάσταση, δεν αναμένεται να την πτοήσει ιδιαίτερα η ήττα από τη Ρασίνγκ Κλουμπ, αν και το έργο της δεν αναμένεται εύκολο. Δυσκολεύεται στις εξόδους της, μετράει δύο νίκες σε εφτά παιχνίδια ανεξαρτήτως διοργάνωσης (2-2-3), με 6 γκολ υπέρ και 7 κατά.