* 12η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 6 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Over 2.5.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-3) επί της Φενέρμπαχτσε. Η Τραμπζονσπόρ προηγήθηκε 0-3 με Ονουάτσου (10’), Οζντεμίρ (46’), Πεπέ (47’) και η Φενέρμπαχτσε μείωσε με δύο πέναλτι του Τάντιτς (61’, 90’), ενώ στο 78ο λεπτό έμεινε με 10 παίκτες.

Θριαμβευτικό το ταξίδι της περασμένης Κυριακής στην Κωνσταντινούπολη, στο 3ο παιχνίδι μετά την επιστροφή του κόουτς Αβτσί οι “μπορντο-μαβιλερί” κατάφεραν να βάλουν φρένο στο εκπληκτικό ξεκίνημα (19/19) της Φενέρ!

Κατάφεραν να απορροφήσουν την αρχική πίεση του “Σαράτσογλου” με καλή κυκλοφορία κι από μία τέλεια πλαγιοκόπηση και σέντρα του Βίστσα, ο Ονουάτσου άνοιξε το σκορ με το κεφάλι. Με αυστηρό σφύριγμα ακυρώθηκε το 0-2 του δίμετρου φορ σε κόρνερ κα το ημίχρονο έκλεισε δίχως καθαρή ευκαιρία για τη Φενέρ!

28 δευτερόλεπτα μετά την σέντρα της επανάληψης έγινε τελικά το 0-2 με ένα “ξερό” σουτ εκτός περιοχής και πριν προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι έγινε το 0-3, σε μετάβαση μετά από ερασιτεχνικό λάθος στο build up τους, με το πρώτο γκολ του Πεπέ στην Τουρκία. Εν συνεχεία η Τραμπζονσπόρ αμύνθηκε αποτελεσματικά, δεν επέτρεψε σημαντικές ευκαιρίες και η μείωση ήρθε με δύο σφυρίγματα έδρας.

Δεν σκοπεύει να αλλάξει την 11αδα του ο κόουτς Αβτσί, πέραν από την αναγκαστική αντικατάσταση του Ελμαλί (αρ. μπακ) που συμπλήρωσε κάρτες.

Θα κρατήσει στον πάγκο τους Μπακασέτα, Τρεζεγκέ, παρότι αυτοί είναι πλέον έτοιμοι για 90λεπτο, καθώς θέλει να ανταμείψει τους νικητές του Καδίκιοϊ, στους οποίους επέστησε την προσοχή ενόψει Κόνιασπορ και ζήτησε “γενναίο” παιχνίδι.

Εκτός αποστολής συνεχίζουν οι τραυματίες Φερνάντεθ (στόπερ), Τουρκμέν (στόπερ), Όρσιτς (εξτρέμ), Μποζόκ (φορ).

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/9 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 6/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Καραγκιουμρούκ. Ο Γιαλτσίν (46’) άνοιξε το σκορ για την Καραγκιουμρούκ και ο Τσικαλέσι με πέναλτι (90+7’) ισοφάρισε για την Κόνιασπορ.

Ούτε το πρωταθληματικό εντός έδρας ντεμπούτο του κόουτς Κελές συνδυάστηκε με νίκη και η ομάδα του Ικονίου συνεχίζει να κατρακυλά στη βαθμολογία, δίχως νίκη (0-2-5) από τις 2 Σεπτεμβρίου.

Φτωχό σε φάσεις το πρώτο ημίχρονο του κυριακάτικου αγώνα, “ταμάμ” το 0-0 αφού καμία εκ των δύο ομάδων δεν ρίσκαρε υπό τον φόβο της ήττας. Σε μία αναμπουμπούλα από κόρνερ απείλησε η Κόνιασπορ, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν σε transition μετά την πρώτη επίθεση των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο.

Ακολούθησε γεμάτο δοκάρι της Κόνιασπορ, νέα άστοχη κεφαλιά από πλεονεκτική θέση για να έρθει η ισοφάριση με VARίσιο πέναλτι καθυστερήσεων, σε ένα από τα πολλά γεμίσματα στην αντίπαλη περιοχή.

Ο κόουτς Κελές επεσήμανε το ψυχολογικό πρόβλημα της ομάδας του, ειδικά όταν μένει πίσω στο σκορ, αλλά δήλωσε αισιόδοξος για την συνέχεια. “Οι παίκτες θα συνηθίσουν στο νέο σύστημα, θα μας βοηθήσει η διακοπή που έρχεται.” δήλωσε μετά το τελευταίο παιχνίδι.

Ισχυρό πλήγμα ο τραυματισμός του αρχηγού και αναντικατάστατου Γκιλιέρμε (αρ. μπακ) στο προηγούμενο παιχνίδι, δεν ταξίδεψε στην Τραπεζούντα. Παραμένει εκτός ο Τόρε (μέσος), ενώ μακροχρόνια τραυματίας είναι ο Ντεμίρ (φορ).