*7η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Άρης Λεμεσού – ΑΕΚ Λάρνακας 2-0, ΑΕΚ Λάρνακας – Άρης Λεμεσού 2-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι οφ: ΑΕΚ Λάρνακας – Άρης Λεμεσού 1-1

Δείτε τα προγνωστικα για στοιχημα

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Ομόνοια, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό και στο 42′ έμεινε και με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Κάζου, δεχόμενος ακόμη δυο γκολ στην πορεία (50′, 90′).

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε ο Άρης Λεμεσού. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι υποδέχθηκε την Ομόνοια, στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικά, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-3. Για ακόμη μια φορά προβλημάτισε με την εμφάνιση που είχε στον αγωνιστικό χώρο και δεν έδειξε ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Ειδικά από τη στιγμή που έπαιζε και με παίκτη λιγότερο για πάνω από ένα ημίχρονο.

Πολύ δύσκολα θα καταφέρει να αλλάξει την κατάσταση στη ρεβάνς του “ΓΣΠ” (17/04). Δεύτερη σερί ήττα από την Ομόνοια, και μάλιστα με το ίδιο σκορ, έχοντας προηγηθεί το εκτός 3-0 για τα πλέι οφ. Βρίσκεται έτσι στο -5 από την κορυφή, την ώρα που επικράτησε στα 10/12 τελευταία εντός στο πρωτάθλημα (10-1-1). Εξέτισε ο κόουτς Σπιλέφσκι και θα καθίσει και πάλι στον πάγκο.

Άρης Λεμεσού Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Πάφου, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τους Κβίντα (αυτ. 7′), Φραν Σολ (18′) και Πέρε Πονς (24′).

Στο δρόμο των επιτυχιών μπήκε και πάλι η ΑΕΚ Λάρνακας, μετά και την ήττα με 1-2 που υπέστη κόντρα στον ΑΠΟΕΛ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ραν Μπεν Σιμόν υποδέχθηκε την Πάφο, την οποία και συνέτριψε με 3-0. Μπήκε αρκετά δυναμικά και μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου είχε “καθαρίσει” το παιχνίδι, πετυχαίνοντας τρία τέρματα. Κατέβασε ταχύτητα στην πορεία και έδωσε χώρους, αλλά κράτησε το μηδέν μέχρι τέλους.

Τρίτη νίκη στις τέσσερις τελευταίες στροφές και εκμεταλλευόμενη τη γκέλα του ΑΠΟΕΛ, μείωσε και πάλι στον ένα βαθμό της μεταξύ τους διαφορά. Αήττητη εκτός έδρας από τα τέλη Σεπτέμβρη, μετρώντας οκτώ νίκες και πέντε ισοπαλίες, έχοντας πάρει το διπλό στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς. Συμπλήρωσε κάρτες και θα εκτίσει τιμωρία ο Φραν Σολ.