*Για τον πρώτο γύρο: Ρέξαμ – Τσέστερ 0-0

ΤΣΕΣΤΕΡ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Τσέστερ, η οποία πανηγύρισε τη νίκη μετά από δυο διαδοχικές ήττες από την Σόλιχουλ Μορς, με 3-2 εκτός και 0-3 εντός. Η ομάδα του Τζόναθαν ΜακΚάρθι φιλοξενήθηκε από την Μπρέιντρι Τάουν, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο μισάωρο, εν τέλει κατάφερε να κάνει την ανατροπή στην επανάληψη. Αρχικά έκανε το 1-1 με τον Άλαμπι στο 61′, με τον ίδιο παίκτη να γράφει και το τελικό 1-2, έξι λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 42 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Γκέιτσχεντ στην ένατη θέση της βαθμολογίας, υστερώντας σε διαφορά τερμάτων. Διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 44 τέρματα στο ενεργητικό της. Οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μέχρι τώρα.

Το περασμένο Σάββατο, η Τσέστερ φιλοξένησε την Φόρεστ Γκριν για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Τρόφι, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους και ένα στο ξεκίνημα της επανάληψης, ήταν αρκετά για να αφήσουν εκτός διοργάνωσης την Τσέστερ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Φόρεστ Γκριν για το Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Τσέστερ – Ρέξαμ παίζει στην Betshop

ΡΕΞΑΜ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη της και τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Ρέξαμ. Μετά την εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γουόκινγκ, η ομάδα του Ντιν Κιτς φιλοξένησε τη Νορθ Φέριμπι, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 28ο λεπτό ο ΜακΛίοντ, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του. Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφτασε τους 38 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Μπρόμλεϊ στην 13η θέση, υστερώντας ωστόσο σε διαφορά τερμάτων. Παράλληλα, διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 27 τέρματα στο ενεργητικό της. Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο εκτός έδρας απολογισμό της μέχρι τώρα, ούσα χωρίς διπλό στα εφτά τελευταία της (0-3-4).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Νορθ Φέριμπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.