ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Χωρίς να έχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς κατάφερε να πανηγυρίσει την παραμονή της στο πρωτάθλημα και μαθηματικά, η Μπρίστολ Σίτι υποδέχεται στην έδρα της σήμερα την Χάντερσφιλντ. Μετά το «τρίποντο» που πανηγύρισε κόντρα στη Σέφιλντ Γουένσντεϊ (4-1 εντός έδρας) στις 9 του μηνός το συγκρότημα του Τζόνσον μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπρέντφορντ (1-1 εκτός έδρας) και Μπλάκμπερν (2-2 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ντέρμπι Κάουντι (3-2 εντός έδρας). Κόντρα στην Μπλάκμπερν την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γκράχαμ στο 17’. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τους Κοντζία (70’) και Γουίλμπραχαμ (74’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’ ο Γκράχαμ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του. Αξίζει να σημειώσουμε πως στο 86’ ο Σμιθ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την Μπρίστολ Σίτι με δέκα ποδοσφαιριστές.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπλάκμπερν και Μπρίστολ Σίτι στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Μπρίστολ Σίτι για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Μία νίκη και τρεις ισοπαλίες είναι ο απολογισμός της Χάντερσφιλντ στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα μετά τις δύο σερί ήττες που γνώρισε από τις Σέφιλντ Γουένσντεϊ (1-0 εντός έδρας) και Μίντλεσμπρο (3-0 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Βάγκνερ επικράτησε της Μπλάκμπερν (2-0 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Χαλ (2-2 εντός έδρας), Ρόδεραμ (1-1 εκτός έδρας) και Μπέρμιγχαμ (1-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κότεριλ στο 73’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε οχτώ λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Λιντς, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους. Στην αποστολή της Χάντερσφιλντ μετά από δέκα αναμετρήσεις, τις οποίες έχασε λόγω τραυματισμού στο γόνατο, αναμένεται να επιστρέψει ο Χογκ. Αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή του Μπίλινγκ, ο οποίος τραυματίστηκε ελαφρά στην αναμέτρηση κόντρα στην Μπέρμιγχαμ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Χάντερσφιλντ και Μπέρμιγχαμ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Χάντερσφιλντ για το πρωτάθλημα.