*Το παιχνίδι διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας

*Έξι σερί under στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΒΑΣΚΟ ΝΤΑ ΓΚΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βάσκο Ντα Γκάμα έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Κρουζέιρο, με ένα τέρμα στην εκπνοή του ημιχρόνου από τον Φιλίπε Σόουτο.

Η Βάσκο Ντα Γκάμα έχασε και από την Κρουζέιρο με 0-1 εντός έδρας, δεύτερη σερί ήττα χωρίς να σκοράρει. Μάλιστα στα εννιά τελευταία παιχνίδια της έχει οκτώ ήττες, έχοντας κερδίσει μόνο την Κουιάμπα εντός έδρας.

Είχε δύο εβδομάδες να προετοιμαστεί για το σημερινό πολύ κρίσιμο παιχνίδι, αφού μετά και κάποια άλλα αποτελέσματα στην αγωνιστική, βρέθηκε ουραγός του βαθμολογικού πίνακα. Αυτό της επέτρεψε και να αλλάξει προπονητή, με τον Αργεντίνο Ρούμπεν Ντίαζ να αναλαμβάνει και να κάνει απόψε το ντεμπούτο του.

Το σίγουρο είναι πως ακόμη και αν κερδίσει απόψε, δεν θα βγει από την ζώνη του υποβιβασμού, καθώς δεν είναι σε απόσταση βολής από κάποια θέση παραμονής, ενώ έχει και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Τραυματίας είναι ο αμυντικός Λέο και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Καπάσο, αλλά αν κρίνουμε από την ενδεκάδα που δοκίμασε στην τελευταία προπόνηση ο Ντίαζ, μπορεί να υπάρχουν και οκτώ αλλαγές σε σχέση με όσους έπαιξαν στον τελευταίο αγώνα της ομάδας.

Βάσκο Ντα Γκάμα Στατιστικά

*Τέσσερα σερί under 2,5 μαζί με N/G τελευταία παιχνίδια της.

*10/15 N/G εντός έδρας το 2023.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παραναένσε κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μπαϊα σκοράροντας και τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο με τους Βίτορ Ρόκε (24’), Έρικ (35’). Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου, πέραν δύο καλών φάσεων της αντιπάλου της στις καθυστερήσεις του αγώνα

Η Ατλέτικο Παραναένσε επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τέσσερις αγώνες και τρεις σερί ήττες, κερδίζοντας σχετικά άνετα με 2-0 εντός έδρας την Μπαϊα. Αλλά μακριά από την έδρα της έχει έξι ήττες και μόλις μία ισοπαλία στις εφτά τελευταίες αναμετρήσεις, τρεις σερί στις πιο πρόσφατες.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 8η θέση του συγκεκριμένα, ούσα στο -5 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας συμμετοχή στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό τεχνικό τον Γουέσλεϊ Καρβάλιο μέχρι να βρεθεί ο νέος της προπονητής!

Έχει χτυπήσει ο αριστερός μπακ Φερνάντο που δεν θα παίξει ξανά φέτος, ενώ τραυματίας είναι και ο αμυντικός Πέντρο Ενρίκε, ενώ τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Τιάγκο Ελένο.