*Φετινά παιχνίδια: Όστιν – Βανκούβερ 0-0.

*Μόλις μια νίκη πήρε το Όστιν σε πέντε ματς κόντρα στο Βανκούβερ.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 κόντρα στο Σιάτλ. Το 1-0 ο Βεσελίνοβιτς στο 24’, το 1-1 έκανε ο Λέο Τσου στο 60’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Γκολντ στο 72’. Το 2-2 ήρθε ξανά απ’ τον Λέο Τσου στο 76’, το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Γκόμες. Με δέκα παίκτες απ’ το 89’ το Βανκούβερ.

Ευάλωτη ανασταλτικά στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Σιάτλ, υπέστη μια απόλυτα δικαιολογημένη ήττα. Καλύτεροι οι Καναδοί στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν δίκαια, αλλά το δεύτερο μέρος ανήκε στο Σιάτλ, που σκόραρε τρεις φορές, τελευταία εκ των οποίων στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-3. Νίκη με ανατροπή για το Σιάτλ, που έβγαλε χαρακτήρα.

Δεύτερη σερί ήττα για το Βανκούβερ μετά απ’ το εκτός έδρας 3-0 απ’ το Κάνσας, νωρίτερα δεν είχε ήττα σε πέντε παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις (3-2-0), μετρά ρεκόρ 3-2-3 στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές για το MLS. Με 25 πόντους καταλαμβάνει την ένατη θέση της Δύσης. Εκτός οι πολύτιμοι Γκρέσελ και Μπράουν, οι οποίοι είναι διεθνείς, τιμωρημένος ο Λαμπόρδα.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/11 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 8/11 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 4-1 επί της Μινεσότα. Το 0-1 ο Φαγκούντες στο 35’, το 0-2 έκανε ο Ντριούσι με πέναλτι στο 45’, το 0-3 ο ίδιος παίκτης στο 51’, μείωσε ο Πάντελφορντ στο 85’ για τη Μινεσότα. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Σε τρομερό μομέντουμ το Όστιν, πήρε εμφατική νίκη στο εκτός έδρας ματς με τη Μινεσότα το Σάββατο. Σκόραρε δύο γκολ μέχρι το 45’, σε διάστημα που θα έπρεπε να έχει βρει γκολ και η Μινεσότα απ’ την πλευρά της. Το 0-3 στο 51’ τελείωσε οριστικά το ματς, η Μινεσότα απλώς μείωσε στο 85’ και το τελικό 1-4 ήρθε στις καθυστερήσεις.

Τρίτη νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές για το Όστιν, ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στην Ίντερ Μαϊάμι, είχαν προηγηθεί δύο σερί νίκες με Χιούστον (3-0) και Ντάλας (3-0), αμφότερες εντός έδρας, νωρίτερα υπέστη δύο σερί ήττες κόντρα σε Σολτ Λέικ (1-2) και Κάνσας (4-1). Μετρά ρεκόρ 6-1-3 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές, με 29 πόντους είναι στην 5η θέση της Δύσης.