*4η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες διασταυρώνουν ξίφη για 107η φορά στη Σέριε Α: Η Τορίνο πανηγύρισε 42 νίκες, η Αταλάντα 24, ενώ 40 αναμετρήσεις ολοκληρώθηκαν ισόπαλες.

*Η Αταλάντα παραμένει αήττητη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές με την Τορίνο (τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες).

ΑΤΑΛΑΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Ελλάς Βερόνα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Κόοπμαϊνερς στο 50′.

Η Αταλάντα άλωσε το “Bentegodi” επικρατώντας με 1-0 της Ελλάς Βερόνα, χάρη σε ένα υπέροχο γκολ με μακρινό σουτ του Κόοπμαϊνερς λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Γλίτωσε σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις την παραβίαση της εστίας της, με κορυφαία το οριζόντιο δοκάρι που σημάδεψε με σουτάρα ο Λάζοβιτς στο 63′.

“Θα μπορούσαμε να κλειδώσουμε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο. Η Τορίνο βρίσκεται στο επίπεδό μας, θα είμαστε ικανοποιημένοι με μία ενδεχόμενη νίκη”, υπογράμμισε ο προπονητής Γκασπερίνι. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ αναμένεται να προχωρήσει σε αλλαγές στην ενδεκάδα: Στην κορυφή θα βρεθεί ο Μουριέλ παρέα με τον Σαπάτα, ενώ λίγο πιο πίσω τους θα πάρει θέση ο Πάσαλιτς.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΡΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Κρεμονέζε. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Βλάσιτς (17′) και Ράντονιτς (65′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σερνικόλα στο 80′.

Το εξαιρετικό ξεκίνημά της στη σεζόν συνέχισε η Τορίνο, επιστρέφοντας με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Κρεμονέζε (2-1). Μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκε μετά από φάση διαρκείας και “κλείδωσε” τη νίκη με κοντινή προβολή του Ράντονιτς.

Χρειάστηκε σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις η συνεισφορά του τερματοφύλακα Μιλίνκοβιτς Σάβιτς που δεν κατάφερε να αντιδράσει στο γκολ του Σερνικόλα. “Θα πρέπει να είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι για την Αταλάντα. Η ομάδα είναι ημιτελής ακόμα”, ανέφερε ο προπονητής Γιούριτς. Μυϊκές ενοχλήσεις νιώθει ο Τζιτζί, εξαιρετικά αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Ράντονιτς.