*8η αγωνιστική

*Σημειώθηκε over 2,5 & GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της Μπίλεφελντ με αντίπαλο την Στουτγκάρδη σε όλες τις διοργανώσεις.

*Η Στουτγκάρδη παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπίλεφελντ σε όλες τις διοργανώσεις.

Μπίλεφελντ – Στουτγκάρδη στην Betshop | +21

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τεράστιο ενδιαφέρον αναμένεται η σημερινή μάχη των μοναδικών αήττητων ομάδων στο πρωτάθλημα μετά από επτά αναμετρήσεις. Η Μπίλεφελντ σημείωσε τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες (19-10 τα γκολ), την προηγούμενη βδομάδα πέρασε σαν …σίφουνας από την έδρα της Βέχεν επικρατώντας με το εμφατικό 5-2. Οι γηπεδούχοι έκαναν το λάθος να προηγηθούν μόλις στο 4′ με τον Σέφλερ, προτού οι Σούκου (20′), Κλος (34′) και Έντμουντσον (43′) απαντήσουν για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 52′ ο Βογκλσάμερ έκανε το 4-1 για την Μπίλεφελντ, με τον Σέφλερ να μειώνει τέσσερα λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλος στο 73′ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του. Η Βέχεν ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ρέκερ (79′). Την 301η συμμετοχή του με την Μπίλεφελντ θα πραγματοποιήσει σήμερα ο αρχηγός Φαμπιάν Κλος. Ο 31χρονος Γερμαός επιθετικός σκόραρε έξι φορές σε επτά συμμετοχές του στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 5-2 της Βέχεν για το πρωτάθλημα.

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ Στατιστικά

*Σημειώθηκε over 2,5 & GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Δέχτηκε γκολ στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες (13-7 τα γκολ) είναι ο απολογισμός της Στουτγκάρδης ενόψει της σημερινής σπουδαίες μάχης με την Μπίλεφελντ. Στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές επικράτησε των Μπόχουμ (2-1 εντός έδρας), Ρέγκενσμπουργκ (3-2 εκτός έδρας) και Γκρόιτερ Φιρτ (2-0 εντός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο την τελευταία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2′ με το γκολ του Ντινταβί. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε οχτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Φέρστερ.

Κάτω από τα γκολπόστ των πρωτοπόρων αναμένεται να βρεθεί και πάλι ο Κόμπελ (7/0), την ώρα που ο Κουλιμπαλί (ΜΕ, 0/0) τέθηκε οριστικά νοκ άουτ λόγω τραυματισμού. “Η Μπίλεφελντ πραγματοποίησε κάποιες σπουδαίες εμφανίσεις πέρσι, δείχνει ικανή να τα πάει ακόμα καλύτερα φέτος. Προετοιμαστήκαμε για να την αντιμετωπίσουμε συνολικά και όχι δίνοντας έμφαση σε κάθε παίκτη της. Είναι σημαντικό να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Στουτγκάρδη, Τιμ Βάλτερ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Γκρόιτερ Φιρτ για το πρωτάθλημα.