*Φετινά ματς: Λος Άντζελες – Ντάλας 2-1.

*Έρχονται από 7/9 μεταξύ τους 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στο Όστιν πριν από δέκα ημέρες. Το 1-0 ο Φίνλεϊ στο 17’, το 2-0 έκανε ο Φαγκούντες στο 42’, το 3-0 ήρθε απ’ τον Ζέιρντς στο 58’.

Κατώτερο των περιστάσεων στο εκτός έδρας ματς με το Όστιν πριν δέκα ημέρες, έχασε δίκαια 3-0. Το Όστιν σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, πήρε αυτό που ήθελε και στο δεύτερο μέρος διαχειρίστηκε την κατάσταση, ήταν το καλύτερο κομμάτι του, παρότι σκόραρε μόλις μια φορά. Το 3-0 ήρθε στο 58’ και εκεί τελείωσε οριστικά το ματς.

Δεύτερη σερί ήττα για το Ντάλας μετά το εκτός έδρας 1-0 απ’ το Πόρτλαντ, νωρίτερα κέρδισε εντός έδρας 2-0 το Σεντ Λούις, σε εξ αναβολής 40 λεπτά από ματς που είχε διακοπεί πριν από μερικές εβδομάδες, είχαν προηγηθεί δύο διαδοχικές ήττες από Κάνσας (2-1 εκτός) και Νάσβιλ (1-2 εντός). Με 26 πόντους το Ντάλας είναι στην έβδομη θέση της Δύσης. Στο 3-1-1 το ρεκόρ του στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς.

ΝΤΑΛΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/10 2-3 Goal σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 5/8 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 κόντρα στο Βανκούβερ. Το 0-1 ο Βεσελίνοβιτς στο 2’, το 0-2 έκανε ο Γουάιτ. Μείωσε ο Μπουανζά στο 45’, το 1-3 ήρθε απ’ τον Γκολντ στο 63’, το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 68’ απ’ τον Βέλα.

Άμεση η επιστροφή στις ήττες, δεν κατάφερε να περιορίσει το Βανκούβερ και μοιραία έχασε. Δεν μπορείς να ζητάς πολλά απ’ το παιχνίδι όταν δέχεσαι δύο γκολ μέχρι το 23’, το Λος Άντζελες πάλεψε να ισορροπήσει την κατάσταση και μείωσε στο 45’. Ωστόσο, το 1-3 στο 63’ έβαλε δύσκολα στην ομάδα της Καλιφόρνια, που μείωσε ξανά σχετικά γρήγορα, αλλά στην πορεία ήταν άστοχη και νευρική.

Έχασε ξανά έπειτα από δύο σερί νίκες με Κάνσας (2-1) και Σιάτλ (1-0), νωρίτερα δεν είχε νίκη σε έξι παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις. Μετρά ρεκόρ 4-3-4 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές, με 32 πόντους υποχώρησε στη δεύτερη θέση της Δύσης, ισόβαθμη με το Σεντ Λούις. Στο 2-1-2 το ρεκόρ του Λος Άντζελες στα τελευταία πέντε εκτός έδρας ματς, σκόραρε στα τέσσερα.