* Goal/Goal τα 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στο Σούπερ Καπ (08/04): Γουχάν – Σαντόνγκ 2-0

* Στο Κύπελλο (04 & 07/01): Σαντόνγκ – Γουχάν 3-1 & Γουχάν – Σαντόνγκ 0-3

ΓΟΥΧΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τιανζίν. Ο Αντεμίλσον (5’) άνοιξε το σκορ για τη Γουχάν και ο Γουάνγκ (14’) ισοφάρισε για την Τιανζίν.

Δεν ήταν άσχημο το αποτέλεσμα της περασμένης Κυριακής στην έδρα της αήττητης Τιανζίν, αλλά συνολικά το ξεκίνημα της περσινής πρωταθλήτριας είναι απογοητευτικό βάσει προσδοκιών.

Δεν είναι άλλοθι ότι τα 7/11 παιχνίδια της τα έδωσε εκτός έδρας, αφού στη Γουχάν δεν έχει κάνει σεφτέ ακόμα στο πρωτάθλημα, με ρεκόρ 0-3-1!

Ισορροπημένο το ματς στην Τιανζίν, οι ομάδες μπήκαν δυναμικά στο γήπεδο, αλλά μετά την γρήγορη ανταλλαγή τερμάτων δεν είχαν τις σωστές αποφάσεις κοντά στις αντίπαλες περιοχές.

Σήμερα επιστρέφει στο γήπεδό της μετά τις 19 Μαΐου, όταν ανέτρεψε το σκορ απέναντι στην αήττητη Τσενγκντού (3-3), αλλά ισοφαρίστηκε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΓΟΥΧΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΑΝΤΟΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Νταλιάν. Ο Φελαϊνί (36’) άνοιξε το σκορ και ο Χουάνγκ (45+1’) το έκλεισε.

Σε πολύ καλό “φεγγάρι” η περσινή Κυπελλούχος, με τη νίκη επί της ουραγού το προηγούμενο Σάββατο έκανε το 3/3 και το αήττητο σερί διευρύνθηκε (3-3-0) για να βρεθεί στην 5η θέση με την ολοκλήρωση της 11ης αγωνιστικής.

Ευεργετική η αλλαγή προπονητή, με τον 64χρονο Τσόι στον πάγκο δεν έχει ηττηθεί (3-1-0) και έχει βελτιωθεί δραστικά στο ανασταλτικό κομμάτι, έχοντας κρατήσει το μηδέν πλέον για πάνω από 300 αγωνιστικά λεπτά.

Εξελίχθηκε εύκολα το παιχνίδι με την Νταλιάν, ο Φελαϊνί έφτασε τα 4 γκολ με το 1-0 και ο πολύτιμος αμυντικός χαφ Χουάνγκ “κλείδωσε” το αποτέλεσμα πριν την ανάπαυλα.