20η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Ριζχάο.

*Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 3/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΚΟΥΟΑΝ ΠΕΚΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Τσανγκτσούν Γιατάι, την περασμένη αγωνιστική. Κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου και να πήρε δίκαια το προβάδισμα στο 35ο λεπτό. Η Γιατάι προσπάθησε να βγάλει αντίδραση στο β’ μέρος, αλλά δεν είχε κάποια κλασική ευκαιρία, με την Γκουοάν να κρατάει άνετα το 0-1 μέχρι τέλους.

Έκτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Γκουοάν (3-3-0). Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -7 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Σανγκάη Σένχουα. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 13 από τις 21 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Μακροχρόνια τραυματίας ο Γενάρις.

ΓΚΟΥΟΑΝ ΠΕΚΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over3.5+g/g στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-0 από τη Σαντόνγκ Ταϊσάν, την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, το αποτέλεσμα του οποίου είχε ήδη κριθεί από το 24ο λεπτό, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 2-0. Δεν κατάφερε να γίνει απειλητική στη συνέχεια, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεν έχει νίκη εδώ και οκτώ αγωνιστικές (0-3-5). Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -5 από την απευθείας σωτηρία. Έχει δεχτεί γκολ στα 16 από τα 21 παιχνίδια της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Αμφίβολοι οι Ξουεπένγκ Λι και Ξιουγουέι Ζανγκ.