* 4η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΡΑΠΙΝΤ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ουν. Κραϊόβα. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Ιονίτα στο 51ο λεπτό.

Αρέσει στο ξεκίνημα της νέας σεζόν η Ραπίντ, μετά την οριακή ήττα της πρεμιέρας στην έδρα της πρωταθλήτριας Κλουζ (1-0), πέτυχε δύο σημαντικότατες νίκες και δείχνει ότι έχει τα φόντα να διεκδικήσει τις πρώτες θέσεις. Κέρδισε το μεγάλο ντέρμπι με την Στεάουα (2-0) και την Κυριακή πέρασε από δύσκολη έδρα.

Ιδιαιτέρως συνεπής στο ανασταλτικό κομμάτι, ήταν καλύτερη στην Κραϊόβα, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, η εμφάνισή της κρίθηκε πολύ θετική από τα τοπικά ΜΜΕ.

Ενισχύθηκε κι άλλο στο μεταγραφικό κομμάτι, απέκτησε τον χαφ Κρίβατς από την σημερινή της αντίπαλο, την οποία θα υποδεχθεί με τρεις αξιοσημείωτες απουσίες.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 9/11 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΓΚΕΣ ΠΙΤΕΣΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Ουνιβερσιτατέα Κλουζ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό και στο 18’ έχασαν πέναλτι! Στο 39’ αποβλήθηκε ο Ίλιε και η Άργκες γύρισε το παιχνίδι με Ισφάν (43’ & 46’) και Γκαρίτα (53’).

Έβγαλε αντίδραση στην συντριβή από την Σέπσι η Άργκες, αξιοποίησε ξανά την έδρα της, εκμεταλλευόμενη και την αποβολή των αντιπάλων.

Αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα του αγώνα, γλίτωσε το 0-2, αλλά από την στιγμή που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα επέβαλε το ρυθμό της και η ανατροπή ήρθε με σχετική ευκολία.

Ζήτημα να μεταφέρει την εντός έδρας εικόνα της και στα ταξίδια, ήταν απογοητευτική την προηγούμενη εβδομάδα, ταπεινώθηκε από την Σέπσι με 4-0.