*15η αγωνιστική

*Η Κουανγκτσόου Έβεργκραντ πανηγύρισε τη νίκη στα 6/8 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Σανγκάη Σενχούα σε όλες τις διοργανώσεις.

Σανγκάη Σενχούα – Κουανγκτσόου Έβεργκραντ στην Betshop | +21

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να περάσουν εννέα αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, για να επιστρέψει στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα η Σανγκάη Σενχούα. Την προηγούμενη βδομάδα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Τζιανσκού Σούνινγκ, επικρατώντας εκτός έδρας με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μορένο στο δεύτερο ημίχρονο και το 71′, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Εντουμπού.

Μόλις μία νίκη πανηγύρισε η Σανγκάη Σενχούα στις έξι συνολικά εντός έδρας αγωνιστικές της, στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες (9-13 τα γκολ). Στις οχτώ τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε κόντρα στην Κουανγκτσόου Έβεργκραντ πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις 13 Αυγούστου 2016 (2-1).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Τζιανγκσού Σούνινγκ για το πρωτάθλημα.

Σανγκάη Σενχούα Στατιστικά

*Πανηγύρισε μία νίκη στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

*Σημειώθηκε GG & over 2,5 στα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έχει σκοράρει στα 11/17 συνολικά γκολ της στο πρωτάθλημα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ ΕΒΕΡΓΚΡΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από μία σπουδαία αναμέτρηση η Κουανγκτσόου Έβεργκραντ βγήκε νικήτρια στον κινεζικό εμφύλιο με τη Σαντόνγκ Λουνένγκ, επικρατώντας εκτός έδρας στη διαδικασία των πέναλτι για τη φάση των “16” του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Πλέον, περιμένει να μάθει την αντίπαλό της στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Στο πρωτάθλημα το συγκρότημα του Καναβάρο προέρχεται από πέντε σερί νίκες, την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε της Χεμπέι (2-1 εντός έδρας).

Μόλις στο 8′ ο Γιαν Ντινγκχάο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο ημίχρονο και το 60′ ο Γουέι Σιχάο διπλασίασε τα τέρματά τους, μετά την ασίστ του Παουλίνιο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Μαρκάο εννέα λεπτά αργότερα, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Μαστσεράνο.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας στα πέναλτι της Σαντόνγκ Λουνένγκ για το Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας.

Κουανγκτσόου Έβεργκραντ Στατιστικά

*Γνώρισε μόλις μία ήττα στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Πανηγύρισε τη νίκη στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Σημειώθηκε over 2,5 στα 3/4 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.