9η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 8/10 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο 49′ με τον Βίτορ Γκάμπριελ, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 65ο λεπτό.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ζουβεντούδε, μετά και την ήττα 0-3 από την Παλμέιρας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα φιλοξενήθηκε από τη Φορταλέζα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Μπορεί να μην ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και να βρέθηκε πίσω στο σκορ με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε στην πορεία μια στιγμή αδράνειας στην αντίπαλη άμυνα και έφερε το ματς στα ίσα.

Παρότι πήρε κάτι, παραμένει σταθερά στην προτελευταία θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει μόλις επτά βαθμούς μέχρι τώρα. Θέλει να βγάλει αντίδραση και να πάρει βαθμολογική και ψυχολογική ανάσα, όμως το έργο της δεν αναμένεται σε καμία περίπτωση εύκολο. Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει από το αποψινό παιχνίδι ο Γιούρι, την ώρα που επιστρέφει ο Ζάντσομ, έχοντας εκτίσει την τιμωρία του.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*2-3 Goals τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Φλαμένγκο, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με τον Κάνο, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (34′, 57′). Αμφότερες είδαν από μια κόκκινη στις καθυστερήσεις.

Ανώμαλη προσγείωση για τη Φλουμινένσε, που είδε το αήττητο σερί των επτά αγώνων να παίρνει τέλος. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ υποδέχθηκε τη Φλαμένγκο, στο μεταξύ τους ντέρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Μπήκε πιο δυναμικά και προηγήθηκε από νωρίς, χωρίς όμως αυτό να κρατήσει για πολύ. Στην πορεία παρότι είχε την υπεροχή, βρήκε απέναντι της έναν ανίκητο τερματοφύλακα και από τη στιγμή που δεν σκόραρε, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Πρώτη απώλεια εντός των συνόρων, μετά τις δυο νίκες επί των Ατλέτικο Παραναένσε (2-1 εντός) και Φορταλέζα (0-1 εκτός), που τη διατηρεί στους έντεκα βαθμούς. Εκτός μάχης παραμένουν οι Φρεντ, Λουάν Φρέιτας, Νίνο και Μάριο Πινέιδα, ενώ θα απουσιάσει και ο Νταβίντ Μπραζ, καθώς εκτίει τιμωρία.