*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Κάλμαρ – Ντέγκερφορς 2-1

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Χάλμσταντ, για το πρωτάθλημα.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Ντέγκερφορς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα των Αντρέας Χολμπεργκ και Τομπίας Σόλμπεργκ φιλοξενήθηκε από τη Χάλμσταντ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Σε ένα ματς με λίγες αξιόλογες προσπάθειες, δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα, ενώ στάθηκε και τυχερή να αποφύγει τα χειρότερα.

Πρώτος βαθμός μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, έφτασε τους 24 συνολικά και βρίσκεται στην προτελευταία θέση, πάνω μόνο από τη Βάρμπεργκς. Ηττήθηκε στα 4/6 πιο πρόσφατα εντός της (2-0-4).

Ντέγκερφορς Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΚΑΛΜΑΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μάλμε, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Σκραμπ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κάλμαρ, μετά και την ήττα 1-0 στην έδρα της Νόρκεπινγκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Γιένσεν υποδέχθηκε τη Μάλμε, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Σε ένα ματς με ελάχιστες αξιόλογες στιγμές και από τις δυο πλευρές, κατάφερε να σκοράρει στο φινάλε και να “κλέψει” το τρίποντο.

Έφτασε έτσι τις 3/4 νίκες και βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο σε αυτές τις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος. Ηττήθηκε στα 4/6 πιο πρόσφατα εκτός της (2-0-4).