*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Αήττητο επτά αγώνων τρέχει η FCSB απέναντι στην Βολουντάρι (0-3-4).

*Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Hττήθηκε με 2-1 από την Κραϊόβα εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς (8′), ισοφάρισε με πέναλτι στις αρχές της επανάληψης (54′), αλλά η αντίπαλος ανέκτησε το προβάδισμα στο 84′, το οποίο και κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Προσπάθησε να πάρει την ισοπαλία στο παιχνίδι με την Κραϊόβα, αλλά δεν της βγήκε και δέχτηκε γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Χωρίς νίκ στα οκτώ τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος και κατρακυλά στην βαθμολογία (0-3-5). «Είναι ξεκάθαρο ότι μας περιμένει ένα πολύ δύσκολο ματς, απέναντι στην καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Πρέπει να σφίξουμε τις γραμμές μας», ήταν το μήνυμα του προπονητή Νικολάε Ντίκα.

Βολουντάρι Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

FCSB

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε δύσκολα με 3-2 την Μποτοσάνι εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική.

Πήρε κεφάλι στο σκορ από νωρίς (6′), αλλά στο 18′ έμεινε με δέκα λόγω αποβολής. Ισοφαρίστηκε στις αρχές της επανάληψης (47′), αλλά στο 56′ έμεινε με παίκτη λιγότερο και η αντίπαλός της. Βρήκε δύο απανωτά γκολ (71′, 76′), πήρε δεύτερο αποβολή (90+1′), ενώ η Μποτοσάνι μείωσε στην τελευταία φάση του αγώνα (90+4′).

Πύρρειος νίκη απέναντι στην ουραγό Μποτοσάνι, ακόμη ένα ματς στο οποίο κέρδισε χάρη στην ποιότητά της και όχι λόγω της εμφάνισης. Παραμένει βέβαια στην κορυφή και στο +7 από την Ραπίντ Βουκουρεστίου, έχοντας μάλιστα παιχνίδι περισσότερο. Ο δεξιός μπακ Παντέα είναι τραυματίας και ως γνωστόν θα χάσει μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Ο Κίρικεςεπέστρεψε στις προπονήσεις, αλλά δεν είναι ακόμα ικανός να παίξει. Τιμωρημένοι οι Άντουι και Ολάρου.