*1η αγωνιστική

*Η Ζουβεντούδε δεν έχει χάσει ποτέ εντός από την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας, έχοντας στην ιστορία της δύο νίκες και μία ισοπαλία.

*Τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας, έχουν λήξει under 2,5, με τα τέσσερα εξ αυτών να έχουν δύο τέρματα ακριβώς.

Ζουβεντούδε – Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας στην Bet365

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ζουβεντούδε έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Εσπορτίβο, με αποτέλεσμα να μείνει στην τρίτη θέση του ομίλου της στο πολιτειακό πρωτάθλημα της Γκουάτσο και να μην συμμετάσχει στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες που είχε πετύχει μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, ενώ αν συνυπολογιστούν και τα παιχνίδια πριν τη διακοπή, είχε να χάσει τέσσερις αγώνες.

Πάντως η αλήθεια είναι πως ο τεχνικός της, Πιντάδο, ξεκούρασε αρκετούς από τους θεωρούμενους βασικούς του παίκτες στα τελευταία παιχνίδια, καθώς στην ομάδα θέτουν ως ξεκάθαρο στόχο την άνοδο στην κορυφαία κατηγορία, από την οποία έχουν υποβιβαστεί το μακρινό 2007!

Δεν θα αγωνιστούν οι Γούελινγκτον Σίλβα (ΑΜ), Ραφαέλ Σίλβα (ΕΠ), Ελτίνιο (ΑΜ) με τους δύο πρώτους τραυματίες και τον τρίτο να αναρρώνει από COVID-19.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ζουβεντούδε έχασε 2-3 εντός έδρας από την Εσπορτίβο, δεχόμενη γκολ μόλις στο πρώτο λεπτό από τον Γκουστάβο Σαπέκα. Αλλά όχι μόνο ισοφάρισε με αυτογκόλ του Ρόμπερτ (13’), προηγήθηκε και με τον Μπρενάν στο 34’. Όμως δεν άντεξε ως το τέλος και δέχθηκε δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο, από τους Φλάβιο Τόρες (76’), Κλέιτον (81’).

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*Εχει 5/6 under 2,5 στα τελευταία της παιχνίδια (δες το στην Bet365).

*Εχει 6/7 under 2,5 εντός έδρας το 2020.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την CSA και κατέκτησε το πολιτειακό της πρωτάθλημα, το Αλαγκοάνο. Και μάλιστα αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της σε παιχνίδι μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, έχοντας περάσει από τα ημιτελικά στα πέναλτι την αντίπαλο της. Και μάλιστα το τελευταίο της παιχνίδι έγινε μόλις πριν τρεις μέρες, κάτι που θα έχει επίπτωση και στην ενδεκάδα που θα παρουσιάσει απόψε.

Θα απουσιάσουν οι Γκουμ (ΑΜ), Κλαουντινέι (ΜΕ), Λούκας Μέντες (ΑΜ) που έμειναν εκτός αποστολής για λόγους ξεκούρασης, ενώ τραυματίες είναι οι Κάρλος Ζατόμπα (ΜΕ), Ραφαέλ Λονγκίν (ΜΕ). Ακόμη και έτσι είναι και αυτή από τις ομάδες που θέτει ως στόχο την επίτευξη της ανόδου, ειδικά μετά την περσινή σεζόν, έχοντας στον πάγκο της τον Μαρσέλο Κάμπο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την CSA χάρη σε ένα τέρμα του Ιγκορ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.