*Φάση ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης περνάν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου.

*Τρίτος όμιλος: Αλ Αχλί (ΣΑ) 7β. (3 αγ.), Αλ Αΐν 5β. (3 αγ.), Ζομπαχάν 4β. (3 αγ.), Μπανιονκόρ Τασκένδης 0β. (3 αγ.)

*Στον πρώτο γύρο: Μπανιονκόρ Τασκένδης – Ζομπαχάν 0-2

ΖΟΜΠΑΧΑΝ (Ιράν)

Την πρώτη της νίκη στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ πανηγύρισε η Ζομπαχάν, η οποία μετρούσε μια ισοπαλία και μια ήττα μέχρι τότε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μοταΐμπι Χοσεΐνι φιλοξενήθηκε από την Μπανιονκόρ Τασκένδης, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 0-2. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με το τέρμα του Μπένγκτσον στο 55′, με τον Ταμπρίζι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 0-2. Με τη νίκη της αυτή έφτασε τους τέσσερις βαθμούς σε τρία παιχνίδια και βρίσκεται στην τρίτη θέση, τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Την περασμένη Πέμπτη, η Ζομπαχάν φιλοξένησε την Σανάτ Ναφτ για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Ιράν. Αν και προηγήθηκε με τον Παχλεβάν στο 52ο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση λίγα λεπτά αργότερα, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 36 συνολικά και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, εννέα μακριά από την πρώτη τριάδα, που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν. Αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας κατά σειρά τρεις ήττες και δυο ισοπαλίες, ενώ έχει μόλις μια νίκη στα έντεκα τελευταία ανεξαρτήτου έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σανάτ Ναφτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα οκτώ τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Ζομπαχάν – Μπανιονκόρ Τασκένδης παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Ασίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΑΝΙΟΝΚΟΡ ΤΑΣΚΕΝΔΗΣ (Ουζμπεκιστάν)

Σε αντίθεση με την σημερινή της αντίπαλο, η Μπανιονκόρ Τασκένδης παραμένει άποντη μέχρι τώρα στο Τσάμπιονς Λιγκ. Την προηγούμενη αγωνιστική των ομίλων, η ομάδα του Σεργκέι Λουσχάν φιλοξένησε την Ζομπαχάν, από την οποία γνώρισε την ήττα με 0-2, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Ουζμπέκοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Σεμιρτάν στο 63ο λεπτό. Μετά από τρία παιχνίδια, παραμένει στην τελευταία θέση, έχοντας πλέον πολύ δύσκολο έργο πρόκρισης. Εκτός είναι ο τιμωρημένος Βαντίμ Σεμιρτάν (ΕΠ 4/1).

Την περασμένη Πέμπτη, η Μπανιονκόρ Τασκένδης φιλοξένησε την Κιζιλκούμ, για το πρωτάθλημα του Ουζμπεκιστάν, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 0-1. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας, με πέντε βαθμούς, όσους έχει και η Ομπόντ. Αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Κιζιλκούμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.