*3η αγωνιστική.

*Αήττητη η Ενερτζέτικ στα τελευταία τέσσερα ματς κόντρα στη Μινσκ ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (3-1-0).

*Τα τελευταία δύο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες είχαν 13 γκολ (νίκη 6-1 για την Ενερτζέτικ και ισοπαλία 3-3)!

Ενερτζέτικ – Μινσκ στην Betshop | +21

ΕΝΕΡΤΖΕΤΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ονειρεμένο ξεκίνημα για την Ενερτζέτικ στο νέο πρωτάθλημα, πήρε δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς την περασμένη εβδομάδα. Πέρασε με 0-1 απ’ την έδρα της Ρουχ Μπρεστ, σε ματς που δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, δεν πλησίασε εκείνα της πρεμιέρας κόντρα στην Μπάτε (3-1 εντός), ωστόσο είχε την ουσία. Σκόραρε από στατική φάση στο πρώτο μέρος, δεν άξιζε να κερδίσει, στο δεύτερο μέρος αναλώθηκε σε παθητικό παιχνίδι, ο αντίπαλος είχε δύο δοκάρια και μερικές ακόμη καλές φάσεις. Ήταν η δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την Ενερτζέτικ, το 3-1 επί της Μπάτε στην πρεμιέρα ασφαλώς κέρδισε περισσότερα θετικά σχόλια. Έρχεται πλήρης στο σημερινό ματς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 0-1 επί της Ρουχ Μπρεστ. Το γκολ ο Μιρόσνικοφ στο 43’.

ΕΝΕΡΤΖΕΤΙΚ Στατιστικά

*Over 0.5 ημίχρονο τα πρώτα δύο ματς στο πρωτάθλημα (δες το στην Bet365).

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5 + G/G σε φιλικά και επίσημα ματς.

Δείτε τα προγνωστικά Λευκορωσίας (Κλικ Εδώ)

ΜΙΝΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σκόραρε τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο του εντός έδρας ντέρμπι με την Ντιναμό Μινσκ και θα περίμενε κανείς ότι θα κατακτούσε μια πολύ άνετη νίκη. Έκανε φοβερή εμφάνιση, «χτύπησε» τις αργές αντιδράσεις της αντίπαλης άμυνας, σκόραρε και από στατική φάση, απειλήθηκε ελάχιστα. Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα πήγαν ακόμη καλύτερα με την αποβολή του Γκοροπέβσεκ για την Ντιναμό, ωστόσο η Μινσκ χαλάρωσε υπερβολικά, είδε τον αντίπαλο να μειώνει σε 3-2 στο 80’ και αγχώθηκε πολύ στο φινάλε.

«Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι αγχωθήκαμε χωρίς λόγο, τότε η εμφάνιση μας ήταν πολύ καλή, είμαι ικανοποιημένος. Είχαμε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε περισσότερα γκολ», είπε ο κόουτς Ραζίν. Η ομάδα του έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα επιβλήθηκε εκτός έδρας 1-3 επί της Μπελσίνα. Αμφίβολος ο πολύτιμος στόπερ Ρίζουκ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί της Ντιναμό Μινσκ. Προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο, στο 58’ η Ντιναμό Μινσκ έμεινε με δέκα παίκτες, μείωσε σε 3-2 μέχρι το 80’.