*3η αγωνιστική

*Στο Απερτούρα: Μορέλια – Χουάρεζ 6-1

*Η Μορέλια πέτυχε τα 24/40 συνολικά γκολ της στο πρωτάθλημα στο δεύτερο ημίχρονο.

Χουάρεζ – Μορέλια στην Interwetten

ΧΟΥΑΡΕΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς νίκη παραμένει η Χουάρεζ στις τρεις συνολικά αναμετρήσεις της στο 2020. Μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Πούμας (4-4 εντός έδρας), ενώ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γουαδαλαχάρα (2-0 εκτός έδρας) και Κερετάρο (3-2 εκτός έδρας).

Με αντίπαλο την τελευταία την Τετάρτη (22/1) πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, ενόψει της ρεβάνς (30/1) των δύο ομάδων για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Μεξικού. Η Χουάρεζ κράτησε ανέπαφη την εστία της στις 4/10 συνολικά εντός έδρας αγωνιστικές, ενώ δεν κατάφερε να σκοράρει μόλις στη μία από αυτές. Ο προπονητής της δεν αντιμετωπίζει νεότερα αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-2 από την Κερετάρο για το Κύπελλο Μεξικού. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 3′ με τον Τριβέριο, προτού ο Καντέτε με αυτογκόλ ισοφαρίσει στο 39′. Στο 47′ ο Βινιέγρα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Κερετάρο με πέναλτι, ενώ στο 52′ ο Κορτίζο κάνει το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρούμπιο στο 87′.

ΧΟΥΑΡΕΖ Στατιστικά

*GG & over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Πέτυχε γκολ στα δέκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Δείτε τα προγνωστικά Μεξικού (Κλικ Εδώ)

ΜΟΡΕΛΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μορέλια έπεσε θύμα έκπληξης στο Κύπελλο Μεξικού την Πέμπτη (23/1), καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας με το βαρύ 4-1 από την Καφεταλέρος (σ.σ. ομάδα δεύτερης κατηγορίας). Η ρεβάνς των δύο ομάδων για τη φάση των “16” είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη (30/1).

Στο Κλαουσούρα το συγκρότημα του Γκουέντε αγνοεί τη νίκη σε δύο αγωνιστικές, την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με το βαθμό από την έδρα της πρωταθλήτριας Απερτούρα Μοντερέι (2-2). Κράτησε μόλις μία φορά ανέπαφη την εστία του στις 12 συνολικά εκτός έδρας αγωνιστικές που έδωσε (4-3-5), ενώ δεν κατάφερε να σκοράρει στις δύο.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 4-1 από την Καφεταλέρος για το Κύπελλο Μεξικού. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λούκας Ζακέ στο 19′, προτού ο Αριστεγκέτα ισοφαρίσει στο 29′. Στη συνέχεια ο Ντίαζ πέτυχε δύο γκολ για την Καφεταλέρος (39′, 75′) από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ιμπεριάλε στις καθυστερήσεις.