* Η Χόφενχαϊμ δεν έχει αντιμετωπίσει ξανά ομάδα τη Σερβία. Ο Ερυθρός Αστέρας έχει ρεκόρ 4-0-12 στα παιχνίδια του στη Γερμανία.

Χόφενχαϊμ – Ερυθρός Αστέρας στην Tipbet
Tipbet λογότυπο

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά στο γήπεδό της από την Ντόρτμουντ με 0-1. Προσπάθησε να απειλήσει στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ήταν αναποτελεσματική σε δύο καλές στιγμές που δημιούργησε. Η Ντόρτμουντ είχε την κατοχή και τις περισσότερες ευκαιρίες σε αυτό το διάστημα. Στην επανάληψη, περιορίστηκε σε εντελώς παθητικό ρόλο και έχοντας μηδενική δημιουργία, δέχθηκε το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα στο 76′.

Θέλει να μπει με το δεξί στο Γιουρόπα Λιγκ, αλλά θα της λείπει ο βασικός επιθετικός της, Αντρέι Κράμαριτς (3/6), ο οποίος είναι θετικός σε κορωνοϊό. Παράλληλα, νοκ άουτ είναι οι επίσης θετικοί στον ιό Κασίμ Άνταμς Νούχου (α, 1/0) και Πάβελ Καντέραμπεκ (α, 3/0). “Οι απουσίες που έχουμε είναι σημαντικές. Ευτυχώς, προπονήθηκε κανονικά ο Νόρντβαϊτ και θα είναι μαζί μας”, δήλωσε ο προπονητής Σεμπάστιαν Χένες και πρόσθεσε: “Θέλουμε να γράψουμε ιστορία και να προκριθούμε στην επόμενη φάση. Θέλουμε τη νίκη για να μας υπολογίζουν”.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε 0-1 από την Ντόρτμουντ με γκολ που δέχτηκε στο 76’.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ Στατιστικά

* Goal/goal και over 2.5 τα 7 από τα 8 τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Tipbet).

* Δεν έχει φέρει ισοπαλία στις 19 πιο πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της.

Παίξε Νόμιμα στην Tipbet | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πηγαίνει τρένο στο σερβικό πρωτάθλημα, μετρώντας 10 νίκες και μόλις μία ισοπαλία. Αυτή προέκυψε στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, που δεν ήταν άλλο από το ντέρμπι με την Παρτίζαν, αποσπώντας το εκτός έδρας 1-1. Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα δεν ήταν καθόλου καλός, δεχόμενος πολύ γρήγορα γκολ (5′), ενώ δεν μπορούσε να κρατήσει καθόλου μπάλα. Συνέπεια αυτού ήταν να δεχθεί αρκετές φάσεις στα καρέ του. Στην επανάληψη, βελτιώθηκε, δημιούργησε ευκαιρίες, ισοφάρισε τελικά στο 75’ από την άσπρη βούλα, ενώ παρά λίγο δεν καρπώθηκε τους τρεις βαθμούς της νίκης στο τέλος.

Η ομάδα του Ντέγιαν Στάνκοβιτς, που δεν αντιμετωπίζει κάποια σοβαρή απουσία, λόγω τιμωρίας ή τραυματισμού, αποκλείστηκε στο Τσάμπιονς Λιγκ από την Ομόνοια (1-1, 2-4 στα πέναλτι) και πέρασε στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, επικρατώντας 2-1 της Αραράτ. “Μπορεί να είμαστε λίγο κουρασμένοι, ωστόσο είμαστε έτοιμοι για να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα. Δεν έχω κανένα δίλημμα σχετικά με τη βασική ενδεκάδα”, τόνισε ο Σέρβος τεχνικός.

Προηγούμενο παιχνίδι: Απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 από την Παρτιζάν. Βρέθηκε να χάνει μόλις στο 5’, όμως ισοφάρισε στο 75’ με πέναλτι.