8η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 παιχνίδια με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Βιγιαρεάλ δεν έχει υποστεί ήττα από τη Χετάφε στα πρόσφατα 9 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΧΕΤΑΦΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Αθλέτικ Μπιλμπάο, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 6’ ο Γιούρι Μπερτσίτσε σκόραρε για το 1-0, όμως στο 45+1’ ο Σανθέτ αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους. Στο 51’ ο Γκαστόν Άλβαρες ισοφάρισε σε 1-1, στο 62’ ο Ινιάκι Γουίλιαμς το 2-1. Στο 83’ ο Λατάσα το τελικό 2-2, στο 90+6’ αποβλήθηκε ο κόουτς Μπορδαλάς για τη Χετάφε.

Η Χετάφε ήταν ανταγωνιστική σε μια δύσκολη έδρα, στη χώρα των Βάσκων ξανά, όμως αυτή τη φορά έφυγε και με θετικό αποτέλεσμα. Πήρε την ισοπαλία κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο (2-2) εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Πάλεψε και στο Σαν Σεμπαστιάν με αντίπαλο τη Ρεάλ Σοσιεδάδ (4-3), όμως αυτό είναι το μόνο θετικό που μπορεί να κρατήσει από το παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής, αφού εν τέλει έχασε. Άκρως αντίθετη συγκομιδή στα εντός και στα εκτός παιχνίδια της έως τώρα.

Ο βαθμός στο Μπιλμπάο ήταν το πρώτο θετικό αποτέλεσμα που παίρνει φέτος ως φιλοξενούμενη. Από την άλλη, συμπλήρωσε τρεις αναμετρήσεις στο γήπεδό της χωρίς ήττα, με απολογισμό δύο νίκες πλέον και μία ισοπαλία που ήταν σα νίκη, αφού κράτησε στο μηδέν τη Μπαρτσελόνα στην πρεμιέρα.

Ο Χοσέ Μπορδαλάς αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις με την Αθλέτικ, εξαιτίας λογομαχίας με τον Ινιάκι Γουίλιαμς κι έκτοτε υπάρχουν δηλώσεις εκατέρωθεν και τη διοίκηση των Μαδριλένων να βγάζει σχετική ανακοίνωση. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο φουλ μπακ Καρμόνα όπως και ο μέσος Λουίς Μίγια και ο επιθετικός Ενές Ουνάλ.

Χετάφε Στατιστικά

*4/7 παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*5/7 αναμετρήσεις είχαν over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 6/10 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη εντός έδρας ήττα με σκορ 1-2 από τη Τζιρόνα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 49’ ο Παρέχο με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0, στο 56’ ο Ντόβμπικ ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Στο 61’ ο Ερίκ Γκαρθία ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη Τζιρόνα.

Η Βιγιαρεάλ έρχεται από νέο ανεπιτυχές αποτέλεσμα, εξακολουθεί να μην έχει βρει τα πατήματά της ούτε μετά την αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, αλλά και συνολικά στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Αντιμετώπισε εντός έδρας την ομάδα-έκπληξη της κατηγορίας, τη Τζιρόνα (1-2) και παρά το γεγονός ότι πήρε προβάδισμα στις αρχές του δεύτερου μέρους, το έχασε πολύ γρήγορα.

Κάτι ανάλογο συνέβη και στη Μαδρίτη επί της Ράγιο Βαγεκάνο (1-1), αλλά εκεί απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας. Τέσσερα παιχνίδια έχει με τον Πατσέτα στην τεχνική ηγεσία, έχει απολογισμό μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες σε πρωτάθλημα και Γιουρόπα Λιγκ.

Η μοναδική επιτυχία είναι εναντίον της Αλμερία εντός έδρας, με 2-1, το οποίο διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις. “Μας λείπει η σταθερότητα ως ομάδα”, σχολίασε ο προπονητής της Βιγιαρεάλ, Πατσέτα.

Όσον αφορά την αποστολή, εξέτισε και επιστρέφει ο Αλμπέρτο Μορένο, όμως παραμένει εκτός ο τραυματίας Ζεράρδ Μορένο. Δεν υπολογίζονται επίσης, οι Φρανσίς Κοκλέν, Ντένις Σουάρεθ.