*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κάρντιφ-Γουέστ Μπρομ 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φέλλοους στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπρόαντχεντ στο 46’. Το 1-2 πέτυχε ο Σουίφτ στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χάτσινσον στο 90+3’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Γουέστ Μπρομ. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε σχετικά νωρίς, όμως στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση, με αποτέλεσμα να υποκύψει. Λίγο αργότερα εκμεταλλεύτηκε τα κενά που βρήκε παίρνοντας και πάλι προβάδισμα στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι βρήκαν ξανά τον τρόπο να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, έχοντας το κοινό της στο πλευρό της. Αρκετά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, δείχνει να μην μπορεί να βρει σταθερότητα αυτή την περίοδο, αν και σκόραρε με συνέπεια στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της. Τα μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, καθώς μόλις σε ένα από τα τελευταία εφτά παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Παραμένει εντός εξάδας παρά τα μετριότατα αποτελέσματά της, στο +2 από την 7η Σάντερλαντ, έχοντας όμως και μία αγωνιστική λιγότερη.

Γουέστ Μπρομ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πρέστον, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ριις στο 31’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Γουάιτμαν στο 40’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Κάρντιφ. Είχε την υπεροχή, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με μερικές από αυτές, όμως δεν μπόρεσε να διαπεράσει την καλή άμυνα των φιλοξενούμενων. Αμυντικά άφησε πολλά κενά, τα οποία και «πλήρωσε», αφού οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Σαφώς απογοητευμένη ύστερα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής και σήμερα θέλει να βγάλει αντίδραση. Έχει μεν αφήσει θετικά στοιχεία στις τελευταίες αναμετρήσεις της, όμως σε γενικές γραμμές δεν πείθει και αυτό οφείλεται κυρίως στην άμυνά της. Δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, ενώ δείχνει να μην μπορεί να βρει και λύσεις σε αυτόν τον τομέα, ώστε να βελτιώσει τα αποτελέσματά της. Έχει απόσταση «ασφαλείας» από την επικίνδυνη ζώνη, όντας στο +11 από την 22η ΚΠΡ, όμως γνωρίζει πως αν δεν δείξει βελτίωση, αυτή η διαφορά μπορεί να εξαλειφθεί γρήγορα.