*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουότφορντ-Μπέρμιγχαμ 2-0.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο ΜακΓκρι στο 17’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Μπέρμιγχαμ. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως ήταν εντελώς άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση από τους φιλοξενούμενους, στην οποία υπέκυψε εύκολα από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, ψάχνοντας την επιστροφή της στις νίκες. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, την ώρα που απέτυχε μεσοεπιθετικά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της. Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές (0-1-4), ενώ βρίσκεται μόλις στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Πόρσιους στο 20’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράιτ με πέναλτι στο 40’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 72’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Γουότφορντ. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε σχετικά νωρίς, όμως λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Στην επανάληψη παρά την πίεση που άσκησε δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Αποτελεσματικότερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, αφήνοντας πίσω τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, καθώς δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, την ώρα που μεσοεπιθετικά βρίσκει μεν λύσεις, αλλά δεν της είναι συχνά αρκετές ώστε να αποσπάσει παραπάνω θετικά αποτελέσματα. Έχει αποκτήσει μια «ασφαλή» απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη, αλλά αν δεν βελτιωθεί άμεσα η εικόνα της, υπάρχει σημαντική πιθανότητα να κινδυνεύσει στη συνέχεια.