*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νόργουιτς-Μπλάκμπερν 1-3.

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Κάρντιφ, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Κακή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μπλάκμπερν. Είχε ελάχιστες ευκαιρίες, απείλησε μόλις με μία από αυτές την αντίπαλη εστία, χωρίς να μπορέσει να τη μετατρέψει σε γκολ. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, αλλά κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της ανώτερης Νόργουιτς. Δεν είναι σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (1-2-2), με 4 γκολ υπέρ και 8 κατά. Πιο δυνατή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.

Μπλάκμπερν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κάρντιφ με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κόλινς στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάρτζεντ στο 39’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σάρα στο 44’. Το 3-1 πέτυχε ο Σάρτζεντ στο 54’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φάσναχτ στο 77’.

Εξαιρετική εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Νόργουιτς. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της, ανατρέποντάς το πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, βρίσκοντας δίχτυα σε ακόμα δύο περιπτώσεις.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, μειώνοντας ακόμα περισσότερο την απόστασή της από την εξάδα. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο τόσο ψυχολογικά, όσο και αγωνιστικά, σκοράρει με τρομερή άνεση κόντρα σε κάθε αντίπαλο, αλλά η άμυνά της παραμελεί μονίμως τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα να δέχεται με την ίδια ευκολία γκολ. Στο -3 από την 6η Χαλ και μπορεί σήμερα με θετικό αποτέλεσμα να βρεθεί ακόμα και ισόβαθμη μαζί της.