34η αγωνιστική

*Αήττητη η Αμιάν στις τρεις συνολικά επισκέψεις της στην έδρα της Κεβιγί, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Αμιάν – Κεβιγί 1-0

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Κονκαρνό, για το πρωτάθλημα.

Αήττητο σερί τριών αγώνων για την Κεβιγί στο πρωτάθλημα, με μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζαν Λουί Γκαρσιά φιλοξενήθηκε από την Κονκαρνό, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Ήταν πιο κινητική μέχρι την ανάπαυλα, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάτι. Όσο περνούσε η ώρα δεχόταν όλο και περισσότερες φάσεις, χωρίς αυτό να αποβεί μοιραίο.

Διατηρείται εντός της επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην προτελευταία θέση, πάνω μόνο από τη Βαλενσιέν. Στο -6 από την παραμονή, πέντε στροφές πριν το φινάλε. Επικράτησε μια φορά στα επτά τελευταία εντός της (1-3-3). Εξέτισε την τιμωρία του ο μέσος Πιερέ.

Κεβιγί Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΜΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Ντανκέρκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 71ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Αμιάν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ομάρ Νταφ υποδέχθηκε τη Ντανκέρκ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους και με καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο. Πιο συντηρητικές αμφότερες μετά την ανάπαυλα, όμως σε μια από τις λίγες φάσεις που δέχθηκε, βρέθηκε πίσω και δεν είχε απάντηση στην πορεία.

Τρίτο σερί ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ ήταν η πρώτη ήττα, μετά και τις δυο ισοπαλίες με Γκινγκάμπ (εκτός) και Κονκαρνό (0-0 εκτός). Βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, στο -6 από τα πλέι οφ και στο +9 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αλώβητη σε πέντε εξόδους, αν και πήρε μόλις ένα διπλό. Υπολογίζονται και πάλι οι Κακουτά και Κεμπουέ, καθώς αμφότεροι εξέτισαν.