7η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ντέγκερφορς, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Τζουργκάρντεν (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Χόλμπεργκ φιλοξενήθηκε από τη Νόρκεπινγκ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Δεν κατάφερε πολλά στο πρώτο μέρος, οπότε και βρέθηκε δίκαια πίσω, στο δεύτερο ανέβασε στροφές και κατάφερε να ισοφαρίσει.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους επτά συνολικά μετά από τις έξι πρώτες αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα. Από μια νίκη και ήττα στα δυο εντός της. Ενόψει της αποψινής αναμέτρησης δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Γκούσταβ Γκράνατ (ΑΜ 2/0) και Ουίλιαμ Ντάλστρεμ (ΕΠ 2/0). Αντιθέτως, εξέτισε ο Ίσμαελ Ντιαβαρά (ΤΕ 5/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νόρκεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 38ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Σαϊντί στο 57′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Ντέγκερφορς Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betrebels | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΕΡΕΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Έρεμπρο, μετά και από εκείνη επί της Χάλμσταντ (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άξελ Κγιέλ φιλοξενήθηκε από τη Χάκεν, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 2-3. Πολύ κακή η εικόνα που είχε στο πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω με 2-0, στο δεύτερο όμως ανέβασε στροφές και κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή.

Κάπως έτσι, έφτασε τους επτά βαθμούς μετά και τις έξι πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα και “έπιασε” στην κατάταξη την αποψινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε στις δυο από τις τρεις εξόδους της, έχοντας πανηγυρίσει και ένα διπλό. Μοναδικός απόντας είναι ο εδώ και καιρό τραυματίας Ράσμους Καρχαλάινεν (ΕΠ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 πριν το ημίχρονο (πεν. 24′, 38′), για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Μεχμέτι (72′), Μάρτενσον (82′) και Χούμετ (84′).