7η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα.

*Αήττητη η Σάντος σε επτά συνολικά τελευταία εντός με αντίπαλο τη Σεαρά, έχοντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΝΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ουνιόν Λα Καλέρα, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Λούκας Μπαρμπόσα στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα παίκτες έμειναν και οι δυο ομάδες, με τον Λέο Μπαπτιστάο να αποβάλλεται για την ίδια (90’+8).

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Σάντος. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Φαμπιάν Μπούστος υποδέχθηκε την Ουνιόν Λα Καλέρα, στα πλαίσια του Κόπα Σουνταμερικάνα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της στο δεύτερο και έχοντας τρία δοκάρια, εν τέλει λυτρώθηκε στο φινάλε.

Τώρα χρειάζεται μόλις ένα βαθμό κόντρα στη Μπάνφιλντ, την τελευταία αγωνιστική, για να πάρει αυτή το εισιτήριο για τα νοκ άουτ της διοργάνωσης. Είχε προηγηθεί η ήττα στην έδρα της Γκοϊάς (1-0), για το πρωτάθλημα, που τη διατηρεί στους δέκα βαθμούς μετά τις έξι πρώτες στροφές. Με εξαίρεση τον Άντζελο, που δεν έχει επανέλθει από το πρόβλημα που τον ταλαιπωρεί, ο Μπούστος θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του.

Σάντος Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 9/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 6-0 επί της Χενεράλ Καμπαγιέρο, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Τα τέρματά της σημείωσαν οι Ουέσλι (6′), Κλέμπερ (18′, 32′), Μεντόσα (72′, 78′) και Ζε Ρομπέρτο (84′).

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων προέρχεται η Σεαρά, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Ντοριβάλ Τζούνιορ υποδέχθηκε τη Χενεράλ Καμπαγιέρο, για το Κόπα Σουνταμερικάνα, την οποία και συνέτριψε με 6-0. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την επιθετική πρωτοβουλία και μπορούσε να πετύχει ακόμη περισσότερα τέρματα, ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Έχει έτσι το απόλυτο μετά από πέντε παιχνίδια στον όμιλο και θέλει απλά ένα θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Ιντεπεντιέντε, για να εξασφαλίσει και τυπικά την πρόκριση στα νοκ άουτ. Χωρίς νίκη στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, στις οποίες απέσπασε μόλις ένα βαθμό. Μακροχρόνια τα όποια αγωνιστικά προβλήματα έχει να αντιμετωπίσει, ενώ εξέτισε την τιμωρία του ο Ροντρίγκο Λιντόσο.