*11η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γκουαρανί, σκοράροντας με τον Άντερσον Κονσεϊσάο στο 14ο λεπτό, αφού είχε γλιτώσει λίγο νωρίτερα από το να δεχθεί γκολ. Αλλά και αργότερα δέχθηκε αρκετή πίεση, αντέχοντας ως το τέλος.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Γκουαρανί με 0-1, πρώτη μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες. Πάντως στο γήπεδό της δεν έχει κερδίσει κάποιο από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, με δύο ήττες στα πιο πρόσφατα, οι πρώτες της φετινές μετά από 16 αγώνες στην έδρα της χωρίς να έχει χάσει.

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και ανέβηκε στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά την τελευταία της νίκη, πλησιάζοντας σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής, έχοντας όμως δύο αγώνες λιγότερους από την πρώτη ομάδα που είναι ακριβώς από πάνω της.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ορεμίρ (ΜΕ), Χιούρι (ΕΠ), Μικέ (ΕΠ), Κοπέτε (ΕΠ), ενώ εκτός αποστολής έμεινε και ο επιθετικός Ανσέλμο Ραμόν που έχει χτυπήσει επίσης.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*Εχει 6/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/8 N/G στους τελευταίους αγώνες της

*Εχει 8/16 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 8/16 N/G εντός έδρας

ΜΙΡΑΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Μίρασολ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Πόντε Πρέτα, σκοράροντας με τον Νεγκουέμπα στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης. Είχε αρκετές ευκαιρίες να προηγηθεί και στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έπεσε στην καλή μέρα του αντίπαλου γκολκίπερ και λίγο έλειψε να το πληρώσει προς το τέλος, δεχόμενη την ισοφάριση.

Η Μιρασόλ επικράτησε 1-0 εντός έδρας την Πόνε Πρέτα, δεύτερη συνεχόμενη νίκη με ίδιο σκορ, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες της όλες χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ! Ομως έχασε τον τελευταίο που έπαιξε μακριά από την έδρα της, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες εκτός.

Δεδομένου πως ανέβηκε φέτος στην κατηγορία, έχει ξεκινήσει εξαιρετικά το πρωτάθλημα, ούσα στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ Βραζιλίας, στο -1 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο, εκεί που μπορεί να βρεθεί όμως μόνο αν κερδίσει σήμερα!

Παραμένει εκτός ο τραυματίας αμυντικός Μπρούνο Κορτέζ, χτύπησαν και θα απουσιάσουν οι μέσοι Ντανιελζίνιο, Καμίλο, ενώ  πρόσφατα τραυματίστηκε και ο επιθετικός Φερναντίνιο και τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Νεγκουέμπα.