ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΡΕΝΤ - ΙΣΤΛΙΧ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Ιστλεϊ – Ντάγκεναμ 1-1

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Μέιντενχεντ, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να κυνηγάει από νωρίς στο σκορ, με τέρμα που δέχθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό από τον ΜακΚλάσκι, ενώ στο 45’ υπέπεσε σε πέναλτι και έμεινε με 10 παίκτες, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ανταμς, χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Ντάγκεναμ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Μέιντενχεντ, αλλά για το κύπελλο ερασιτεχνών, με αποτέλεσμα να διακοπεί η πορεία της στον θεσμό. Και αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο γήπεδό της, τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες, έχοντας κερδίσει τους υπόλοιπους σε αυτό το διάστημα.

Ανέβηκε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από την ομάδα που είναι από κάτω της.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία Μπαλάντα (ΕΠ) πιο πρόσφατα χτύπησε και λείπει ο αμυντικός Ταβάρες και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Ελιοτ Τζόνσον.

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 4/5 Ν/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 9/16 over 2,5 εντός έδρας

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μπρέιντρι, με ένα τέρμα του Γουάιτχολ στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ιστλεϊ κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Μπρέιντρι, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, περνώντας στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών, εν αντιθέσει με τη σημερινή της αντίπαλο.

Βέβαια μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει φέτος στο πρωτάθλημα μόνο στο γήπεδο της Γιορκ, με εννιά ήττες σε 13 αγώνες, οκτώ στους 11 τελευταίους που δεν έχει καμία νίκη!

Επεσε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά είναι σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών, κάτι που συμβαίνει σχεδόν από την αρχή της σεζόν, πέραν κάποιων μικροενοχλήσεων ορισμένων παικτών κατά διαστήματα.